Rada Powiatu apeluje

Podczas ostatniej sesji Rady Powiatu Jarosławskiego, która odbyła się 27 listopada, radni przyjęli m.in. apel związany z pandemią koronawirusa. Zwrócili się w nim do ozdrowieńców o oddawanie osocza, a do wszystkich – o przestrzeganie reżimu sanitarnego.

 

Rada Powiatu Jarosławskiego zaapelowała zwłaszcza do tych osób, które pokonały chorobę lub przeszły zarażenie wirusem SARS-CoV-2, o oddawanie osocza. Jak wskazują lekarze, przeciwciała pozyskane z osocza „ozdrowieńców” to obecnie jedna z najbezpieczniejszych i najbardziej obiecujących metod leczenia. Warunkiem niezbędnym jest jednak zaangażowanie i ofiarność osób, które przeszły zakażenie.

Wasza krew jest na wagę złota, może uratować życie innym chorym – apelują radni do ozdrowieńców.

Jednocześnie Rada zwróciła się do wszystkich mieszkańców powiatu jarosławskiego o rozwagę i bezwzględne przestrzeganie obowiązujących zasad reżimu sanitarnego. Zagrożeni są zwłaszcza ludzie starsi i obciążeni chorobami. Każdy z nas jest więc odpowiedzialny nie tylko za życie i zdrowie swoje i swoich najbliższych, ale też za osoby, z którymi kontaktujemy się w miejscach publicznych.

Rozprzestrzenianie się wirusa SARS-CoV-2 ma charakter dynamiczny. Jako świadomi obywatele, powinniśmy bezwzględnie przestrzegać wszelkich nakazów, zaleceń czy zakazów z tym związanych. Tylko w ten sposób będziemy mogli zapanować nad rozprzestrzeniającą się epidemią koronawirusa – czytamy w apelu.

DP/fot. SP Jarosław