Przyszedł jego czas

Związany z Jarosławiem i Wietlinem Arek Kłusowski po wielu latach wspinania się po szczeblach kariery wokalnej ma swoje 5 minut. Charyzmatyczny wokalista, kompozytor, tekściarz i osobowość sceniczna bierze udział w dwóch telewizyjnych festiwalach. Pierwszy to TVN Top of the Top Festiwal w Sopocie. Tam powalczy o Bursztynowego Słowika. Drugi to RMF Hit Festiwal w Polsacie. Arek wystąpi w konkursie na Hit Lata 2021.

 

W obu konkursach zaśpiewa swój letni hit „Idealny Syn”, który na Youtube osiągnął już prawie 1,5 mln wyświetleń. Kariera Arka Kłusowskiego nabiera w ostatnich latach rozpędu. W marcu 2019 r. ukazał się jego debiutancki autorski album „Po tamtej Stronie” sfinansowany z pieniędzy wokalisty. Krytycy ocenili wtedy, że wreszcie odnalazł swoją artystyczną tożsamość. Pod koniec 2020 roku w sieci pojawiła się świąteczna piosenka jego autorstwa, którą zaśpiewał w reklamowym klipie razem z Julią Wieniawą i Mery Spolsky. Utwór osiągnął rekordowe 14 mln wyświetleń. W lutym tego roku wyszedł świetnie przyjęty singiel pt. „Antarktyda” zadedykowany wszystkim świadomym i spokojnym ludziom, którzy podobnie jak artysta dotarli do momentu, w którym przemierzają życie w swoim tempie, „bez zadyszki”. Drugi album Arka Kłusowskiego zatytułowany „Lumpeks” miał premierę 21 maja.

– Zawsze twierdziłem, że sztuka powinna być o czymś, zabierać głos w ważnych sprawach. A skoro ja jestem teraz w takim miejscu, w którym ten głos mam, to nieskromnie postanowiłem się wypowiedzieć w sposób dosadny i bezkompromisowy. Na płycie „Lumpeks” znajdziecie eseje o zabarwieniu lekko surrealistycznym, krytykę systemu i refleksje na temat współczesności. Śpiewam o presji, konwenansach, zachowawczości, kompleksach i pozorach, które świat na nas wymusza, o beztroskim konsumpcjonizmie, bezrefleksyjnej zabawie, o otaczającej nas bylejakości i tandecie. Na „Lumpeksie” jednak nie rozliczam się tylko ze światem, ale także ze sobą, z toksycznymi relacjami i swoją przeszłością. Te czasem trudne do przełknięcia tematy zamknąłem w tanecznej, energetycznej formie melodyjnych piosenek, w których czuć echa lat 80. – mówi o albumie Arek.

Singiel „Idealny Syn” opowiadający o przemianach i buncie młodego człowieka w okresie wkraczania w świat dorosłości, wyłamywaniu się spod presji otoczenia oraz o tym, że nie trzeba niczego i nikomu udowadniać przetarł szlaki w ogólnopolskich radiostacjach, pnąc się na pierwsze miejsca list przebojów. Został dostrzeżony przez branżę i to właśnie z tym numerem, jako przebojem wakacji Arek wystąpi na dwóch letnich festiwalach.

 

Krytycy oceniają, że Arek Kłusowski, to niewątpliwie jeden z najoryginalniejszych młodych artystów na polskim rynku muzycznym. Laureat 3 miejsca w programie telewizyjnym „The Voice of Poland”. Przez lata zajmował się pisaniem piosenek dla popularnych polskich wykonawców z pierwszych miejsc list przebojów. Z muzyką związał się jako piętnastolatek.

Był między innymi solistą w Wojsku Polskim w 21 Brygadzie Strzelców Podhalańskich. Założył Rzeszowską Grupę Artystyczną, z którą występował w teatrach w całej Polsce i organizował słuchowiska w stacjach radiowych. Udzielał się w trzech kapelach, m.in. heavy metalowym Trylogy, supportując takie zespoły jak Dżem, Kombii czy Feel. Można było go usłyszeć w konkursach w Polsce i za granicą (m.in. Eurosong we Włoszech, Kaunas Talent na Litwie czy Srebrna Jantra w Bułgarii), grał tytułową rolę w musicalu „Dzwonnik z Notre Dame”, występował u boku Mariana Opani w Teatrze Buffo, produkował i organizował koncerty z piosenkami Anny Jantar w Teatrze Capitol.

Teraz dołączył do grupy wokalistów z pierwszych miejsc list przebojów.

erka/Fot. mat prasowe