Przedszkolaki wzięły udział w rozgrywkach kupieckich

W piątek, 2 grudnia w Miejskim Przedszkolu nr 9 im. Jana Brzechwy w Jarosławiu za sprawą nauczycielek: Alicji Blecharczyk, Marleny Obłozy i Agnieszki Szkoły pojawili się wspaniali goście. Byli nimi pracownicy Centrum Kultury i Promocji w Jarosławiu  oraz Księgarni „Kuferek” – Barbara Wilk i Henryk Paszek.

 

Dzięki pani Barbarze i panu Henrykowi dzieci miały możliwość zgłębienia wiadomości związanych z historią Jarosławia poprzez zapoznanie się z tematyką Jarmarków Jarosławskich. Ogromna wiedza przedszkolaków, którym udało się bezbłędne rozpoznać mieszczańskie kamienice zadziwiła odwiedzających przedszkole. Młodzi adepci sztuki handlu z wielkim zaangażowaniem i radością wzięli udział w rozgrywkach kupieckich w ramach gry w wersji wielkoformatowej „Przygoda na Jarmarku Jarosławskim”.

– Dla przedszkolaków była to świetna zabawa, a zarazem lekcja, która z pewnością zainspiruje ich w przyszłości do zapoznania się z tradycjami i interesującą historią naszego miasta – mówi A. Szkoła, nauczyciel w MP nr 9 w Jarosławiu.

Opr. EK