Proszą o remont chodnika

Jarosław: Mieszkanka od trzech lat walczy o wykonanie chodnika na ulicy, przy której mieszka. Niejednokrotnie interweniowała u zarządcy drogi. O pomoc prosiła także Burmistrza Miasta Jarosławia. Niestety jej działania jak dotąd nie przyniosły spodziewanego rezultatu. Chodzi o chodnik przy ulicy Kościuszki.

 

– W 2018 roku przygotowaliśmy petycję odnośnie wykonania nowego chodnika przy ul. Kościuszki. Po naszych interwencjach chodnik został zrobiony, ale tylko przy mojej posesji i jednego z sąsiadów. Dalsza część została nietknięta, dlatego też w ciągu ostatnich miesięcy prosiliśmy o wykonanie go w całości. Niestety nasze interwencje na nic się zdały – mówi Kamila Iskra Bean.

Czytelniczka tłumaczy, że wykonanie nowego chodnika na całej długości ulicy jest konieczne ze względu na bezpieczeństwo mieszkańców, w tym osób starszych, które korzystają ze znajdującej się tu przychodni. Przywołuje historie osób, które przewróciły się w tym miejscu. Czytelniczka z prośbą o pomoc w załatwieniu sprawy zwróciła się również do burmistrza.

– Jest mi niezmiernie przykro, że PZD, jak również Pan Starosta i Rada Powiatu Jarosławskiego w taki sposób dba, a raczej nie dba o swój majątek, czyli drogi powiatowe na terenie naszego miasta. A tym samym nie dba o bezpieczeństwo mieszkańców poruszających się tymi drogami. Od początku mojej kadencji staram się bardzo intensywnie inwestować w rozbudowę i modernizację infrastruktury drogowej na terenie naszego miasta. Drogi zmieniły już swoje oblicze, są dużo lepsze i nowocześniejsze. Niestety wyjątkiem są drogi nienależące do naszej Gminy, lecz do Powiatu Jarosławskiego (jest ich prawie 50 km), i do Zarządu Dróg Wojewódzkich (ok. 10 km). Wielokrotnie zwracałem się do zarządców tych dróg, aby wpłynąć na szybszą realizację ich modernizacji. Niestety odpowiedź jest zawsze jedna: Nie mamy wystarczających środków. Jeżeli nam dołożycie, to rozpatrzymy co niektóre remonty – wyjaśnił Burmistrz w odpowiedzi na petycję Czytelniczki. Zapewnił jednak, że będzie wspierał złożony przez nią wniosek.

W ostatnich dniach zapytaliśmy w Powiatowym Zarządzie Dróg w Jarosławiu o plany dotyczące remontu chodnika przy ul. Kościuszki. Robert Dąbrowski, p.o. dyrektora PZD w Jarosławiu wyjaśnił, że ulica Kościuszki nie została ujęta w planie finansowym.

– Miasto wnioskowało o dofinansowanie remontu wielu ulic. Wśród nich nie było jednak żadnej informacji o potrzebie remontu chodnika przy ul. Kościuszki – wyjaśnił R. Dąbrowski.

EK