Powstała społeczna lodówka

Tuż przed świętami przy skrzyżowaniu ulic Gorliczyńskiej, Lubomirskich i Marii Skłodowskiej-Curie w Przeworsku stanęła Otwarta Lodówka.

 

To lodówka społeczna, której zamysł jest bardzo prosty: masz za dużo jedzenia – włóż je do lodówki, potrzebujesz jedzenia – czeka ono tam na Ciebie. Jadłodzielnia powstała z inicjatywy reprezentującego Przeworskie Stowarzyszenie Dobroczynne „Dobro czyń” Tomasza Majby oraz burmistrza Miasta Przeworska Leszka Kisiela.

Ze społecznej lodówki może korzystać każdy, kto tego potrzebuje. Jedzenie bierze się na własną odpowiedzialność. Należy pamiętać o kilku zasadach: Nie bierz wszystkiego – dziel się jedzeniem z innymi potrzebującymi. Wkładaj tylko jedzenie przydatne do spożycia z aktualną datą ważności. Jeżeli w przygotowanym przez Ciebie posiłku występują alergeny, napisz to na opakowaniu. Produkty o charakterystycznym zapachu wkładaj do szczelnych opakowań. Produkty płynne itp. umieść w szczelnym pojemniku, tak aby nie rozlały się podczas wyciągania. Nie niszcz lodówki, nie oklejaj jej swoimi ulotkami.

DP/UM Przeworsk