Powstał Klub Seniora

Z myślą o osobach w wieku powyżej 60 lat w Gminie Przeworsk powstał Klub Seniora, który działa od stycznia br. Spotkania odbywają się w zaadaptowanych pomieszczeniach w Urzędzie Gminy Przeworsk.

 

Klub Seniora powstał dzięki współpracy Gminy Przeworsk z Fundacją im. Braci Sołuńskich – Cyryla i Metodego, w ramach projektu „Mobilne Usługi oraz Klub Seniora w Gminie Przeworsk”, dofinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego. Oficjalne otwarcie miało miejsce we wtorek, 21 lutego. Symbolicznego przecięcia wstęgi dokonali: prezes Fundacji im. Braci Sołuńskich – Cyryla i Metodego Marek Pankiewicz, wójt Gminy Przeworsk Daniel Krawiec oraz uczestniczka projektu, Zofia Czarny.

Do dyspozycji seniorów oddano trzy pomieszczenia: salę dzienną, pokój wypoczynkowy oraz łazienkę. W ramach działalności Klubu seniorzy spotykają się dwa razy w tygodniu po cztery godziny. Uczestniczą m.in. w zajęciach rękodzielniczych, muzycznych, pisania ikon, malowania na szkle czy bukieciarstwa. Zaplanowane są także spotkania z różnego rodzaju specjalistami, wyjścia do kina, teatru oraz wycieczki jednodniowe. Podczas każdego spotkania przewidziany jest poczęstunek. Klub Seniora dysponuje 25 miejscami.

DP/fot. UG Przeworsk