Powstaje centrum usług miejskich

Trwa rewitalizacja budynku, w którym do niedawna mieściła się siedziba Miejskiego Zakładu Komunikacji. Inwestycja jest w całości realizowana z funduszy norweskich.

 

Budynek przy ul. Zamkowej przechodzi gruntowny remont. Prace są już na zaawansowanym etapie.

– Inwestycja w wysokości 1 mln zł w całości sfinansowana jest ze środków norweskich i EOG. Po zakończeniu, budynek stanie się nowoczesnym centrum usług miejskich. Według planów powstanie tu Centrum Monitoringu Miejskiego, Punkt Pozyskiwania i Obsługi Inwestora – informuje Urząd Miasta Jarosławia.

Prace remontowe obejmują m.in. całą elewację obiektu wraz z kolorystyką, wykonanie izolacji przeciwwilgociowej, wymianę stolarki okiennej i drzwiowej, przystosowanie budynku do korzystania przez osoby niepełnosprawne (m in. przebudowa klatki schodowej zewnętrznej oraz montaż platformy dla osób niepełnosprawnych), remont wszystkich pomieszczeń budynku oraz modernizację wszystkich instalacji.

Część pomieszczeń zostanie zaadaptowana do nowych celów. W Punkcie Pozyskiwania i Obsługi Inwestora, na parterze, powstaną: pokoje biurowe, sala konferencyjna, przestrzeń coworking i biuro obsługi inwestora. Z kolei w pomieszczeniach dla Informatycznego Centrum Zarządzania Miastem, na I piętrze, przewiduje się: pomieszczenia biurowe (w tym dla informatyków), socjalne, serwerownię i monitoring.

EK