Pościg za kierowcą seata

Policjanci prowadzili pościg za kierowcą seata, który na widok policyjnego radiowozu zaczął uciekać. Niestety droga którą wybrał mężczyzna, okazała się nieprzejezdna. Został on zatrzymany. Jak się okazało był pod wpływem alkoholu.

 

W poniedziałek, 24 sierpnia około godz. 21 mundurowi z Komisariatu Policji w Pruchniku podczas pełnienia służby w Bystrowicach, zauważyli kierującego seatem. Mężczyzna wyjechał z drogi podporządkowanej i bez włączonego kierunkowskazu energicznie skręcił w lewo, a następnie wjechał na drogę pokrytą kamieniem i zaczął przyspieszać. Funkcjonariusze użyli sygnałów świetlnych i dźwiękowych próbując go zatrzymać. Niestety mężczyzna nie reagował. Gdy okazało się, że droga w którą wjechał jest nieprzejezdna, mężczyzna zatrzymał pojazd.

– Za kierownicą seata siedział 44-letni mieszkaniec gminy Roźwienica. Badanie stanu trzeźwości wykazało, że ma on 1,18 promila alkoholu w organizmie – mówi asp. szt. Anna Długosz, oficer prasowy KPP w Jarosławiu.

Samochód, którym kierował mężczyzna został odholowany na strzeżony parking. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu. Po wytrzeźwieniu usłyszał zarzuty kierowania samochodem w stanie nietrzeźwości i niezatrzymania się do kontroli. Grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności.

EK/KPP