Porażka w Dąbrowie Górniczej

KOSZYKÓWKA: Koszykarze AZS-u PWSTE mają chyba lekką zadyszkę, bo po niezłych spotkaniach notują ostatnio słabsze występy i porażki. Tym razem nasz team wrócił na tarczy z Dąbrowy Górniczej.

MKS II Dąbrowa Górnicza – AZS PWSTE Jarosław 93-84 (17-22, 24-17, 29-26, 23-19)

AZS PWSTE: Stopyra, Argasiński, Krawiec 15, Fortuna, Gumiński 23, Suliba, Mikołajko 23, Majka 14, Buszta 0, Reichert 8, Bielecki 1.

Sędziowali: Jarosław Szwadowski, Alicja Butenko.

Gospodarze zaczęli od prowadzenia 4-0, ale potem jarosławianie odrobili straty. Po akcji Gumińskiego był remis po 6, a po jego celnym wolnym w 6 minucie nasza drużyna wyszła na prowadzenie 7-6. Potem trwała wymiana ciosów, aż do celnej trójki Krawca, kiedy to podopieczni trenera Tomasza Fortuny wygrywali 18-15 i już do końca kwarty nie dali się zdystansować.   Udaną dla naszego zespołu ćwiartkę skutecznie zakończył Mikołajko. Niestety początek drugiej kwarty AZS PWSTE zupełnie przespał. Celne rzuty zza linii 6,21 gospodarzy pozwoliły im szybko podgonić wynik, a następnie uciec na kilka punktów. Za sprawą Gumińskiego i Mikołajki jarosławianie znowu byli jednak na plusie, ale końcówkę tej odsłony zagrali tak jak jej początek i na długą przerwę z korzystnym rezultatem schodzili gospodarze. W trzeciej kwarcie nasi akademicy znowu grali zrywami. Prowadzili, ale w decydującym momencie oddali inicjatywę. Dąbrowa odskoczyła i już nie dała się dogonić.

10 AZS PWSTE Jarosław 11 8 3 – 5 2 – 1 1 – 4 644 – 662 -18 0.9728
11 KS Cracovia 1906 Szkoła Gortata Kraków 9 7 2 – 5 2 – 1 0 – 4 563 – 640 -77 0.8797
12 MKKS Rybnik 8 8 0 – 8 0 – 4 0 – 4 571 – 742 -171 0.7695
13 KŚ AZS Gliwice 8 8 0 – 8 0 – 4 0 – 4 536 – 715 -179 0.7497