Ponad 40 tys. dla druha Adama!

W sobotę, 15 czerwca, odbył się piknik charytatywny na rzecz druha Adama Wojtaszka, który został poszkodowany w wypadku komunikacyjnym.

 

Adam Wojtaszek był zawodowym kierowcą. W grudniu 2023 roku doszło do wypadku, mężczyzna trafił do szpitala z urazem wielonarządowym. W trybie pilnym wykonano stabilizację podudzia, zespolona drutami przedramię. Gdy jego stan się ustabilizował, okazało się, że pomimo wysiłków lekarzy, konieczna jest amputacja prawej nogi. Dziś Adam wymaga kosztownej rehabilitacji, a w codziennym funkcjonowaniu pomaga mu mama. Mężczyzna chciałby jednak być samodzielny, marzy o zakupie protezy. By pomóc mu w osiągnięciu celu, została założona internetowa zbiórka: https://www.siepomaga.pl/adam-wojtaszek.

Pomóc postanowili też druhowie z OSP Mirocin organizując w połowie czerwca piknik charytatywny, podczas którego udało się zebrać kwotę 40.817,60 zł! Kwota została w całości przelana na konto zbiórki. Trafiły tam też pieniądze przekazane przez właściciela myjni samochodowej przy ul. Dynowskiej w Przeworsku. Korzystający tego dnia z myjni, umyli swoje samochody za łączną kwotę 883 zł, która również trafiła na konto zbiórki.

DP/OSP Mirocin