Ponad 100 biegaczy na Galicya Trail

Galicya Trail 2022 to druga edycja biegu terenowego, który odbył się 12 czerwca w okolicach Jarosławia. Biegacze mieli do pokonania 24-kilometrową trasę poprowadzoną drogami polnymi i leśnymi gminy Pawłosiów oraz Nadleśnictwa Kańczuga.

Malownicza trasa zgromadziła na starcie ponad setkę biegaczy z całej Polski i była doskonałą promocją miasta. Najszybszy był Marcin Kruba z Jarosławia, który z czasem 1:43:36 zajął pierwsze miejsce w kategorii open, jako drugi finiszował Kamil Motyka (1:46:12), a trzecie miejsce zajął Arkadiusz Janicki (1:49:39), obaj reprezentujący Jarosławską Grupę Biegową Sokół. Wśród kobiet najwyższe miejsce na podium wywalczyła Anna Śliwa z Tomaszowa Lubelskiego (2:18:32), druga była Anna Kapelan (2:19:35) z Przemyśla, a trzecia Barbara Bal (2:27:54) z Przemyskiego Klubu Biegacza. Pełne wyniki dostępne są stronie: https://www.jgbsokol.pl/

Bieg zorganizowała Jarosławska Grupa Biegowa Sokół, która promuje i zachęca do aktywności na terenach leśnych, stając się zdrowszą alternatywą dla uprawiania sportu. Wydarzenie zostało dofinansowane z Budżetu Województwa Podkarpackiego w ramach dotacji na realizację zadań w zakresie upowszechniania kultury fizycznej w 2022 roku – organizacja imprez sportowych. – Gratulujemy wszystkim uczestnikom i składamy serdeczne podziękowania naszym partnerom i sponsorom za zaangażowanie oraz pomoc w organizacji biegu. Urzędowi Marszałkowskiemu Województwa Podkarpackiego, Urzędowi Miasta Jarosławia – burmistrzowi Waldemarowi Paluchowi, który obijął bieg patronatem honorowym, Urządowi Gminy Pawłosiów, Nadleśnictwu Kańczuga, Centrum Kultury i Promocji w Jarosławiu, Miejskiemu Ośrodekowi Sportu i Rekreacji w Jarosławiu, firmie Sokołów S.A., trener personalnemu Bernardowi Buczny i Studiu Treningowego FORMA, Fizjomanii – Fizjoterapia Sportowa i Stomatologiczna, Zakładowi Instalacyjnemu Wod-Kan CO i Gaz Jan Szyk, Firmie Handlowej Bartoszek Spółka Jawna z Jarosławia, Fresh Box Sp. z o.o., Studiu Stomatologii Estetycznej „Dentime”, Sztuce Chleba Jarosław, Fundacji   Recal – mówi Jacek Maślanka, prezes zarządu JGB Sokół.