Pompują dla chorych dzieci

Akcja „Gaszynchallange” rośnie w siłę. Każdego dnia przyłączają się do niej kolejne jednostki z powiatu jarosławskiego, jak i przeworskiego.

 

„Gaszyn challenge” to akcja strażaków ochotników z Gaszyna, która w mgnieniu oka rozprzestrzeniła się na terytorium całej Polski. Zadanie jest proste, nominowani muszą wykonać 10 pompek, nagrać film i umieścić go na swojej stronie. Jeśli nominowani nie wykonają zadania wpłacają 10zł, jeśli wykonają to 5zł. Każdy, kto ukończy wyzwanie nominuje kolejne przynajmniej 3 osoby lub instytucje, które mają 48 godzin na podjęcie i wykonanie zadania.

Akcja spotkała się z dużym zainteresowaniem. Początkowo miała wesprzeć leczenie 1,5-rocznego Wojtusia Howisa z Galewic (woj. łódzkie) chorującego na SMA. Niebagatelna kwota 9 mln zł została juz jednak zebrana. Mimo to, akcja trwa dalej i niesie pomoc innym chorym dzieciom.

– Wojtuś zebrał już odpowiednią kwotę, więc my swoją pomoc skierujemy do 9-cio miesięcznej Darii, chorującej na rdzeniowy zanik mięśni – mówią strażacy ochotnicy z Miękisza Starego, którzy w minionym tygodniu przyłączyli się do akcji.

Nie sposób wymienić wszystkich biorących udział w akcji. Lista jest bardzo długa i stale się powiększa.

EK, fot. OSP Pruchnik I