Pomóż dokończyć budowę przedszkola  

Na ukończeniu są już prace związane z budową „Mikołajkowego Przedszkola”. Siostry Benedyktynki z Jarosławia czynią co w ich mocy, aby już we wrześniu rozpoczęło ono swoją działalność.

 

Na wzgórzu św. Mikołaja, w cichym i spokojnym zakątku Benedyktyńskiego Opactwa powstaje „Mikołajkowe Przedszkole”, któremu patronować będzie św. Jan Paweł II. Przedszkole budują siostry Benedyktynki jako wotum wdzięczności za pontyfikat Ojca Świętego Jana Pawła II.

– Chcemy, aby w setną rocznicę Jego urodzin powstał żywy pomnik wdzięczności, budowany w sercach najmłodszych – mówi siostra Barbara Dendor, przeorysza Klasztoru Sióstr Benedyktynek w Jarosławiu.

Pomysł utworzenia „Mikołajkowego Przedszkola” zrodził się w 2010 roku. W chwili obecnej trwa IX etap jego budowy. Prowadzone są prace wykończeniowe, tj. malowanie ścian, układanie płytek i desek podłogowych oraz montaż sanitariatów. Niebawem rozpocznie się wyposażanie pomieszczeń. Na ukończenie tego etapu Siostry Benedyktynki potrzebują 418 tys. zł. Do tej pory udało się zebrać ok. 55 tys. zł. Siostry Benedyktynki mają nadzieję, że pomimo panującej pandemii i kryzysu przedszkole ruszy już we wrześniu, dlatego też zwracają się z prośbą o pomoc.

 

Jak pomóc?

Siostry Benedyktynki serdecznie zachęcają do wzięcia udziału w dziele budowy katolickiego przedszkola które przecież będzie służyło lokalnej społeczności. Wszystkich, którzy wspierają je duchowo, finansowo i materialnie otaczają swoją codzienną modlitwą.

Osoby, które chciałyby dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć budowę przedszkola mogą przekazać swoją darowiznę: Klasztor Sióstr Benedyktynek, ul. Benedyktyńska 5, 37-500 Jarosław. Subkonto przedszkolne: 53 9096 0004 2001 0000 3766 0004 Tytułem: Darowizna na cele kultu religijnego. Wpłat można dokonywać także poprzez stronę internetową: zrob1malykrok.pl

 

Zdrowa kuchnia to priorytet

Dzieci uczęszczające do „Mikołajkowego przedszkola” będą spożywać zdrowe posiłki.

– Warzywa i owoce uprawiane w naszym ogrodzie będziemy wykorzystywać do przygotowywania posiłków dla dzieci. Menu będzie jak najmniej przetworzone, ale równie kolorowe, smaczne i zdrowe – zapewnia siostra Barbara.

Wyróżnikiem placówki mają być też ciekawe zajęcia edukacyjne oraz bogata oferta zajęć dodatkowych.

 

Są jeszcze wolne miejsca

Przedszkole będzie mogło przyjąć 75 dzieci. W tej chwili są jeszcze wolne miejsca. Więcej informacji na ten temat oraz formularz zgłoszeniowy można znaleźć na stronie internetowej: www.mikolajkoweprzedszkole.pl

 

Siostry zapraszają na stronę internetową i facebooka. Został   przygotowany teledysk,

w którym samymi budowniczymi przedszkola są dzieci.

Tekst piosenki i melodię ułożył o. Łukasz Buksa, franciszkanin z Karkowa absolwent jarosławskiego liceum. Piosenka ta będzie jednocześnie hymnem nowo powstającego przedszkola.

EK