Pomoc nadeszła na czas

Jarosławscy policjanci uratowali mężczyznę, który chciał targnąć się na własne życie. Natychmiastowa reakcja kierownika dzielnicowych i profesjonalna rozmowa dyżurnej jarosławskiej komendy, pozwoliła na szybkie odnalezienie będącego w kryzysie 40-latka. Mężczyzna trafił pod specjalistyczną opiekę medyczną.

 

W środę, 8 maja przed godz. 22, dyżurna jarosławskiej komendy odebrała telefon od mężczyzny, który podał, że chce targnąć się na własne życie. Rozmówca, nie chciał podać żadnych danych twierdząc, że jest w innym rejonie kraju, po czym rozłączył się. Policjantka zadzwoniła na numer telefonu, z którego dzwonił i nawiązała z nim rozmowę.

– Dyżurna uspokajała go i tłumaczyła, że wszystkie problemy można rozwiązać, jednocześnie próbując ustalić miejsce jego pobytu. W trakcie rozmowy, która z przerwami trwała blisko godzinę, mężczyzna podał, że jest w rejonie dworca autobusowego w Jarosławiu – informuje KPP w Jarosławiu.

Policjanci natychmiast pojechali w ten rejon. We skazane miejsce udał się także kierownik rewiru dzielnicowych podkom. Marek Kłos. Policjant zauważył mężczyznę, który rozmawiał przez telefon i szybkim krokiem oddalał się w kierunku przeciwnym, z którego nadjeżdżał radiowóz. Funkcjonariusz nawiązał z nim rozmowę, podczas której potwierdził, że mężczyzna znajduje się w kryzysie i wymaga pomocy. 40-latek został przekazany medykom, którzy zapewnili mu specjalistyczną opiekę.

 

Policjanci przypominają

Pamiętajmy, że jeśli potrzebujemy pomocy, nie wstydźmy się o nią poprosić. Każdy z nas może mieć słabsze chwile, czasami myślimy, że nic gorszego nie może nas spotkać i nie wiemy jak poradzić sobie z przytłaczającymi problemami. Zawsze możemy zwrócić się do specjalistów, którzy pomogą nam przejść przez ciężki okres w życiu. Nie lekceważ żadnych sygnałów świadczących o tym, że ktoś nie radzi sobie z trudną sytuacją życiową, okazujmy wsparcie i pomoc w kryzysie.

Na terenie całego kraju można dzwonić na numer alarmowy 112 lub Kryzysowy Telefon zaufania pod nr 116 123 oraz Młodzieżowy Telefon Zaufania pod nr 116 111. Pamiętajmy również, że w każdym powiecie funkcjonują instytucje, do których można zwrócić się o wsparcie w ciężkich chwilach.

EK/KPP