Policjanci zlikwidowali suszarnię marihuany

Funkcjonariusze zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy zrywali kwiatostany ze ściętych roślin konopi. Suszarnia ukryta była w piwnicy.

 

– Jarosławscy kryminalni, kilka dni temu otrzymali informację o tym, że dwóch mieszkańców powiatu jarosławskiego, przechowuje rośliny konopi indyjskich zebrane z nielegalnej uprawy. Policjanci udali się do miejsca zamieszkania 40-latka, w którym wyczuwalna była silna woń, charakterystyczna dla marihuany. Po wejściu do piwnicy, funkcjonariusze zastali tam dwóch mężczyzn, którzy odrywali kwiaty od łodyg konopi. W pomieszczeniu, policjanci ujawnili też samodzielnie zbudowany box wraz z aparaturą służącą do suszenia roślin – mówi asp. szt. Anna Długosz, oficer prasowy KPP w Jarosławiu.

Kryminalni zabezpieczyli ujawnione krzewy oraz przedmioty służące do uprawy konopi. Świeże rośliny, które były uprawiane na terenie Jarosławia ważyły ponad 12 kg.

Podczas przeszukania mieszkania 39-latka, funkcjonariusze ujawnili woreczek foliowy z zawartością suszu roślinnego. Przeprowadzone badanie potwierdziło, że jest to marihuana.

39- i 40-latek trafili do policyjnej celi. Usłyszeli zarzuty wytwarzania środków odurzających, co mogło dostarczyć im znacznej ilości gotowego produktu w postaci marihuany. 39-latek dodatkowo odpowie za posiadanie środków odurzających.

Sąd Rejonowy w Jarosławiu zastosował wobec obu podejrzanych środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy. Mężczyznom grozi powyżej 3 lat pozbawienia wolności.

 

EK/KPP