Policjanci zapobiegli tragediom dwóch rodzin

Policjanci w samą porę odnaleźli dwóch mężczyzn mających myśli samobójcze. Mężczyźni zostali przekazani pod specjalistyczną piekę.

 

Pierwsze zgłoszenie, dyżurny jarosławskiej komendy otrzymał w piątek, 28 kwietnia, przed północą.

– Na numer alarmowy 112 zadzwonił mężczyzna oświadczając, że zamierza odebrać sobie życie. Zgłaszający podał miejsce, w którym się znajduje – mówi asp. szt. Anna Długosz, oficer prasowy KPP w Jarosławiu.

We wskazane miejsce skierowani zostali funkcjonariusze wydziału patrolowo-interwencyjnego. Mundurowi w trakcie sprawdzania terenu zauważyli mężczyznę za budynkiem schroniska dla osób bezdomnych.

– Mężczyzna w trakcie rozmowy z policjantami potwierdził, że chce odebrać sobie życie. Został on przekazany pod opiekę lekarzy specjalistów – informuje A. Długosz.

Do podobnej, zagrażającej życiu sytuacji doszło również następnego dnia tj. w sobotę, 29 kwietnia przed godz. 18. Z numerem alarmowym skontaktował się mężczyzna, który również oświadczył, że chce skończyć ze swoim życiem. W tym jednak przypadku rozmówca nie podał adresu, ani swoich danych personalnych. Poza numerem telefonu, z którego dzwonił mężczyzna, policjanci nie mieli żadnych informacji na jego temat ponieważ mężczyzna tuż po przekazaniu wiadomości niezwłocznie się rozłączył.

– Policjanci po numerze szybko ustalili, gdzie może się znajdować. Skierowany na miejsce patrol zastał tam zgłaszającego. W rozmowie z policjantami potwierdził wcześniejsze słowa. Także w tym przypadku mężczyzna został przekazany medykom, którzy zapewnili mu specjalistyczną opiekę – mówi A. Długosz.

 

Pamiętajmy!

– Jeśli potrzebujemy pomocy, nie wstydźmy się o nią poprosić. Każdy z nas może mieć gorsze chwile. Czasem przychodzą nam do głowy myśli, że nic gorszego nie może nas spotkać i nie wiemy, jak poradzić sobie z przytłaczającymi nas problemami. Zawsze możemy zwrócić się do specjalistów, którzy pomogą nam przejść przez ciężki okres w życiu – przypominają policjanci.

Najlepiej nawiązać kontakt ze specjalistami m.in. z Centrum Wsparcia dla Osób w Stanie Kryzysu Psychicznego, którzy dyżurują pod numerem telefonu 800 70 2222.

– Możemy też zajrzeć na stronę www.liniawsparcia.pl, na której znajduje się lista placówek, w których możemy uzyskać profesjonalną pomoc. Pamiętajmy, nie musimy sami radzić sobie z naszymi problemami. Są osoby, które nam pomogą, bezpłatnie i anonimowo – informują.

EK/KPP