Policjanci uratowali życie bezdomnemu mężczyźnie

Na wychłodzonego i wycieńczonego mężczyznę, leżącego przed opuszczonym budynkiem, natrafili funkcjonariusze jarosławskiej komendy. Policjanci sprawdzali miejsca, których mogą przebywać osoby bezdomne. Bezdomny 69-latek został przewieziony do szpitala.

 

W sobotę, 12 grudnia przed godz. 9 funkcjonariusze z wydziału patrolowo-interwencyjnego, w trakcie kontroli pustostanu na terenie Jarosławia, zauważyli przed budynkiem leżącego na ziemi mężczyznę.

– Był to bezdomny znany policjantom z wcześniejszych interwencji. Mężczyzna oznajmił funkcjonariuszom, że jest mu zimno. Nie był w stanie określić jak długo znajduje się w tym miejscu. Miał zaburzenia co do miejsca i czasu w jakim się znajduje oraz nie był w stanie poruszać się o własnych siłach. Mężczyzna był trzeźwy – informuje KPP w Jarosławiu.

Policjanci udzielili bezdomnemu niezbędnej pomocy. Wycieńczonego i wychłodzonego 69-latka przekazali pod opiekę lekarzy.

W ostatnich dniach temperatura obniżyła się, dlatego też służby apelują do mieszkańców, aby nie byli obojętni.

– Zwracajmy szczególną uwagę na seniorów, bezdomnych i osoby nietrzeźwe. Od naszej wrażliwości często zależy ich życie. O każdej niepokojącej sytuacji informujmy służby ratownicze, dzwoniąc pod numer alarmowy 112 – apelują policjanci.

 

EK/KPP