Policja poszukuje właścicieli rowerów

Policjanci zatrzymali seryjnych włamywaczy, którzy dopuścili się kradzieży na terenie Jarosławia. W ręce mundurowych wpadł też paser, który kupował od nich nielegalny towar. Skradzione przedmioty zostały odzyskane przez funkcjonariuszy. Jest ich jednak więcej niż poszukiwali.

 

Policjanci z wydziału kryminalnego jarosławskiej komendy, od początku sierpnia pracowali nad sprawą serii kradzieży oraz włamania do altany ogrodowej, do których dochodziło na terenie Jarosławia.

– Łupem sprawców padały rowery oraz kosiarki spalinowe o łącznej wartości ponad 5 tys. zł. Policjanci ustalili sprawców tych czynów. Okazali się nimi: 34-latka i 30-latek, mieszkańcy Jarosławia. Kryminalni zatrzymali w tej sprawie także 38-letniego mieszkańca Jarosławia, pasera któremu złodzieje sprzedawali skradzione przedmioty. Podejrzani przyznali się do serii kradzieży oraz włamania – mówi asp. szt. Anna Długosz, oficer prasowy KPP w Jarosławiu

Za przestępstwo kradzieży z włamaniem grozi do 10 lat pozbawienia wolności, natomiast za paserstwo do 5 lat pozbawienia wolności.

 

Rozpoznajesz swój rower?

Podczas przeszukania, w garażu pasera policjanci znaleźli kosiarki oraz rowery, których poszukiwali. Funkcjonariusze zabezpieczyli także części do rowerów oraz rowery, których kradzież nie została zgłoszona. Teraz ustalają czy zabezpieczone przedmioty pochodzą z przestępstwa.

Osoby, które rozpoznają rowery widniejące na zdjęciu proszone są o kontakt z wydziałem kryminalnym Komendy Powiatowej Policji w Jarosławiu pod nr tel. 47 824 13 20 – mówi A. Długosz.

Więcej zdjęć można znaleźć na stronie internetowej Komendy Powiatowej Policji w Jarosławiu w zakładce: wydarzenia.

Sprawa ma charakter rozwojowy.

EK/KPP