Plaga pożarów

W ciągu ostatniego tygodnia na terenie naszych powiatów doszło do kilku pożarów. Paliło się w budynkach mieszkalnych i zakładach produkcyjnych.

 

Do czterech zdarzeń doszło na terenie powiatu przeworskiego. Pierwsze z nich miało miejsce 16 listopada. Na jednej z posesji przy ul. Wołodyjowskiego w Przeworsku zapalił się zewnętrzny zbiornik na gaz LPG. Dwie ranne osoby trafiły do szpitala. W piątek, 19 listopada doszło do pożaru suszarni na terenie zakładu produkcyjnego przy ul. Chruściela. Ogień pojawił się też w budynkach mieszkalnych. 20 listopada na ul. Wojska Polskiego paliło się poddasze domu oraz przyległa do niego wiata, a dzień później, w Grzęsce doszło do pożaru kotłowni.

W powiecie jarosławskim do najpoważniejszego pożaru doszło 15 listopada w Ostrowie. Ogień rozwinął się tam na strychu budynku i zagrażał niższym kondygnacjom. Działania na miejscu trwały ponad dwie godziny. Tego samego dnia w Świętem doszło do pożaru składowanej słomy. Zniszczeniu uległo 150 balotów. 17 listopada w Czerniawce paliła sucha trawa. Z kolei w niedzielę, 21 listopada, dwie godziny trwała akcja gaśnicza w Cząstkowicach, gdzie pożar rozwinął się w jednym z garaży.

Poza pierwszym ze zdarzeń nikt nie został poszkodowany. Straty są jedynie w mieniu. Okoliczności poszczególnych pożarów są badane.

 

DP/KP PSP Przeworsk