Piknik na strzelnicy

W sobotę, 30 kwietnia, na strzelnicy sportowej w Głogowcu w gminie Tryńcza z okazji Święta 21 Brygady Strzelców Podhalańskich odbył się piknik wojskowy i zawody strzeleckie.

 

Podczas pikniku, który przyciągnął całe rodziny, była możliwość obejrzenia sprzętu wojskowego oraz przejazdu samochodami wojskowymi. Nie zabrakło też wojskowej grochówki i kiełbasy z grilla.

Natomiast w samych zawodach strzeleckich wzięło udział ponad 100 zawodników, którzy rywalizowali o Puchar: Wicemarszałka Piotra Pilcha, Dowódcy 21. Brygady Strzelców Podhalańskich gen. bryg. Dariusza Lewandowskiego i Starosty Przeworskiego Bogusława Urbana. Zawody odbyły się w trzech kategoriach: mundurowej, otwartej i junior. Równocześnie z zawodami z Jagiełły w stronę Głogowca wyruszył też rajd rowerowy.

Organizatorami wydarzenia byli: Wójt Gminy Tryńcza Ryszard Jędruch, Stowarzyszenie strzeleckie w Tryńczy „Brać Strzelecka”, 21. Brygada Strzelców Podhalańskich w Rzeszowie, Podkarpacki Związek Strzelectwa Sportowego w Rzeszowie oraz Klub Strzelecki Kasztelan z Rzeszowa.

 

DP/UG Tryńcza