sdr_soft

Pijany 26-latek doprowadził do dachowania

Ponad 2,5 promila alkoholu w organizmie miał kierujący mazdą, który przewrócił auto w Dobrej. Okazało się, że mężczyzna nie posiadł również uprawnień do kierowania pojazdami. Kierowca odpowie za swoje postępowanie przed sądem. Grozi mu nawet do 2 lat pozbawienia wolności.

 

– W piątek, 11 listopada przed godz.14, dyżurny przeworskiej jednostki otrzymał zgłoszenie o zdarzeniu drogowym, do którego doszło w miejscowości Dobra. Na miejscu funkcjonariusze ustalili, że kierujący pojazdem marki mazda, 26-letni mieszkaniec gminy Sieniawa, stracił panowanie nad prowadzonym pojazdem w wyniku, czego wjechał do przydrożnego rowu, a następnie pojazd dachował – relacjonuje asp. szt. Justyna Urban, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Przeworsku.

Badanie stanu trzeźwości wykazało ponad 2,5 promila alkoholu w organizmie kierującego mazdą. Ponadto mężczyzna nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami. oproćz kary pozbawienia wolności mężczyźnie grozi zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych oraz wysoka grzywna. Na szczęście kierujący mazdą nie odniósł poważniejszych obrażen.

– Nietrzeźwi kierowcy to realne zagrożenie bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Pamiętaj, że prowadząc pojazd pod wpływem alkoholu, stanowisz zagrożenie dla życia i zdrowia własnego oraz innych uczestników ruchu drogowego – przestrzegają policjanci.

erka/KPP Przeworsk, fot asp. sztab. Tomasz Flak – KP PSP Przeworsk