Pijani rodzice „opiekowali się” dziećmi

Mężczyzna powiadomił policjantów, że jego żona pod wpływem alkoholu opiekuje się ich dziećmi. Jak się okazało, on również był nietrzeźwy. Dzieci zostały przekazane pod opiekę rodziny, a o całym zdarzeniu został poinformowany sąd rodzinny i nieletnich.

 

W czwartek około godz. 23.30 oficer dyżurny jarosławskiej komendy, otrzymał zgłoszenie od mężczyzny, który poinformował, że jego nietrzeźwa żona sprawuje opiekę nad dziećmi. Policjanci wydziału patrolowo-interwencyjnego pojechali pod wskazany adres. W mieszkaniu zastali zgłaszającego i jego żonę. Jak podał 34-latek wraz z żoną spożywali alkohol. W tym czasie w mieszkaniu przebywała dwójka ich dzieci.

– W trakcie rozmowy, pomiędzy małżonkami doszło do sprzeczki. Mężczyzna postanowił wezwać policjantów i zgłosić, że jego nietrzeźwa żona opiekuje się ich dziećmi. Po zbadaniu stanu trzeźwości rodziców okazało się, że ojciec ma 2,18 promila alkoholu, natomiast matka 1,68 promila alkoholu w organizmie – informuje KPP w Jarosławiu.

Dzieci w wieku 11 i 6 lat trafiły pod opiekę rodziny. Sprawowaniem niewłaściwej opieki nad dziećmi zajmie się teraz sąd rodzinny i nieletnich.

EK/KPP, fot. ilustracyjne