Pierwszy raz AZS-u PWSTE

KOSZYKÓWKA: Drugoligowi koszykarze AZS-u PWSTE Jarosław wygrali pierwszy mecz w sezonie. Nasz team pewnie uporał się z ekipą MKKS-u Rybnik. Rywale dotrzymywali kroku akademikom jedynie przez 20 minut.

AZS PWSTE Jarosław – MKKS Rybnik 100:73 (28:21, 22:23, 27:13, 23:17)
Punkty: C. Gumiński 27 (3 3), A. Mikołajko 17, P. Bielecki (2 3), W. Majka 10 (1 3), P. Buszta 9 (3 3), Ł. Krawiec 8 (2 3), B. Reichert 8, Ł. Argasiński 5 (1 3), T. Fortuna 2, K. Suliba 0 (AZS PWSTE); K. Zieliński 21 (1 3), M. Sroka 19 (4 3), T. Czajkowski 16, A. Białdyga 10 (2 3), A. Anduła 2, P. Kawczyński 2, R. Koczy 2, J. Czorny 0, S. Kukuczka 0, M. Stachowicz 0 (MMKS).
Sędziowali: Michał Szybisty (Rzeszów), Robert Rydz (Lublin). Mecz bez udziału publiczności.

Wysokie zwycięstwo było efektem bardzo dobrej gry po długiej przerwie, kiedy nasza drużyna znacznie odskoczyła rywalom. Celne „trójki”, dobra gra pod tablicami i szczelna defensywa AZS-u zupełnie odebrała rybnickim koszykarzom ochotę do walki. Dwie pierwsze kwarty były wyrównane. Po kilku minutach przyjezdni prowadzili 15:10, za chwilę 19:16, ale biało-zieloni zdołali wyjść na plus. Tradycyjnie w szeregach jarosławian „szalał” Cezary Gumiński.

To głównie za jego sprawą w drugiej odsłonie pojedynku AZS wygrywali 39:31, a przed trzecią kwartą było 50:44. MKKS jeszcze zerwał się do odrabiania strat i zmniejszył dystans do trzech punktów 54:51. Od tego momentu całą serię skutecznych rzutów zanotowała nasza drużyna i zrobiło się 64:51, a w 29 minucie podopieczni Tomasza Fortuny mieli już 20 oczek zapasu 76:56. Setne punkty zaliczył Gumiński.

10 KK UR Bozza Kraków 3 2 1 – 1 0 – 1 1 – 0 144 – 157 -13 0.9172
11 KS Cracovia 1906 Szkoła Gortata Kraków 3 2 1 – 1 1 – 0 0 – 1 159 – 198 -39 0.8030
12 KŚ AZS Gliwice 3 3 0 – 3 0 – 1 0 – 2 197 – 257 -60 0.7665
13 MKS II Dąbrowa Górnicza 2 1 1 – 0 0 – 0 1 – 0 101 – 77 +24 1.3117