Pierwszy gol strzelony

Zakończył się I etap budowy Stadionu Miejskiego przy ul. Piekarskiej w Jarosławiu. W ramach prac powstało m.in. boisko do piłki nożnej, które jako pierwszy wypróbował Burmistrz Waldemar Paluch wraz ze swoim Zastępcą.

 

Rewitalizacja stadionu miejskiego przy ul. Piekarskiej w Jarosławiu ruszyła końcem 2018 roku. Prace trwały do końca maja br. Przez ten czas powstało m.in. boisko do piłki nożnej, boisko mini piłki nożnej ze sztuczną nawierzchnią, boisko do siatkówki, bieżnie: 4-torowa na 400 m i 6-torowa na 100 m, skocznia do skoku w dal i trójskoku, skocznia do skoku o tyczce i skoku wzwyż oraz rzutnia do pchnięcia kulą. Ten etap prac przewidywał również budowę oświetlenia płyty boiska oraz podziemnego zbiornika retencyjnego na wody opadowe wraz z instalacją drenażową boisk, bieżni oraz urządzeń lekkoatletycznych.

W ostatnich miesiącach prowadzone były prace związane z budową trybun ziemnych. Roboty polegały na wykonaniu trybun z elementów prefabrykowanych żelbetowych w kształcie litery L. Pomiędzy pasem bezpieczeństwa bieżni lekkoatletycznej a ciągiem pieszym wykonane zostało niskie ogrodzenie o wysokości 50 cm. Jest to systemowe rozwiązanie w obiektach sportowych. Trybuny zawierają 3 rzędy siedzisk z oparciem z tworzywa sztucznego.

EK, fot. UM