Pięć wygranych Oxynetu

TENIS STOŁOWY MĘŻCZYZN – LOTTO SUPERLIGA: Jarosławski Oxynet spisuje się w lidze coraz lepiej. Nasza drużyna ma na koncie już pięć wygranych. Ostatnio we własnej hali pokonała zespół Akademii Zamojskiej a później w w Zielonej Górze pokonał Palmiarnię.

Oxynet Jarosław – Akademia Zamojska Zamość 3:1

Wyniki gier: Abbasi – Folwarski 3:2 (11:5, 12:10, 8:11, 12:14, 11:9), Zhmudenko – Baggaley 3:1 (11:7, 11:5, 6:11, 11:6) Kulczycki – Chodorski 1:3 (6:11, 11:5, 7:11, 6:11), Abbasi – Baggaley 2:0 (11:5, 12:10)

Najwięcej emocji było w pierwszym pojedynku. Amireza Abbasi doprowadzał kibiców do palpitacji serca, bo grał bardzo nierówno. W starciu z Jakubem Folwarskim, był w pewnym momencie na łopatkach. Zawodnik Akademii wyrównał i w piątym secie prowadził. Abbasi opanował jednak nerwy i zdołał przejąć kontrolę. W samej końcówce odskoczył na dwa punkty i nie dał już sobie odebrać wygranej. W drugiej grze Yaroslaw Zhmudenko dość łatwo ograł Andrew Baggaleya. Goście złapali kontakt w trzecim starciu, w którym były gracz jarosławskiego zespołu – Piotr Chodorski okazał się lepszy od Alana Kulczyckiego. O końcowym wyniku zdecydowała partia pomiędzy Abbasim a Baggaleyem. Reprezentant Oxynetu wyciągnął wnioski ze swojego pierwszego starcia w tym meczu i był już bardziej dokładny. Zamojski pingpongista postraszył   jeszcze gospodarzy w drugim secie, ale na nic więcej stać go już nie było.

Palmiarnia Zielona Góra – Oxynet Jarosław 1:3

Wyniki gier: Nalepa – Kulczycki 0:3 (7:11, 9:11, 10:12), Zalewski – Hyeonggyu 0:3 (6:11, 8:11, 11:13), Matsushita – Zhmudenko 3:0 (11:4, 11:6, 11:8), Nalepa – Hyeonggyu 0:2 (4:11, 6:11)

Zwycięstwem w Zielonej Górze drużyna sprawiła prezent swojemu prezesowi-menedżerowi Kamilowi Dziukiewiczowi, obchodzącemu w niedzielę 39 urodziny. Przeciwko ZKS Palmiarnia zespół poprowadził współpracujący z naszym klubem Szymon Kulczycki, ojciec Alana. Już na samym początku rywalizacji świetnie grający Alan Kulczycki pokonał 3:0 Kamila Nalepę. Na 2:0 podwyższył Woo Hyeonggyu, który znów – podobnie jak w niedawnym meczu z bytomianami – okazał się bohaterem Oxynet Jarosław. Pokonał bez straty seta Mateusza Zalewskiego i Kamila Nalepę. Jedynie Yaroslav Zhmudenko przegrał z Taisei Matsushitą 0:3. -Bardzo się cieszę ze zwycięstwa, szczególnie, że odniesionego z zespołem będącym na fali. To są bardzo ważne 3 punkty, bo dotychczas graliśmy z zespołami z dolnej części tabeli –mówi Kamil Dziukiewicz.