Owocne starty naszych

TENIS STOŁOWY: Tenisiści stołowi z Jarosławia startowali w sobotę i niedzielę w Gdańsku w LOTTO TOP 16 i Ustrzykach Dolnych w 1. Grand Prix Podkarpacia młodzików i młodziczek   oraz 1. Grand Prix Podkarpacia juniorów i juniorek.

 

Szesnastu zawodników rywalizowało w weekend w turnieju LOTTO TOP 16 w Centrum Szkolenia Polskiego Związku Tenisa Stołowego im. Andrzeja Grubby w Gdańsku. W tym gronie znalazł się także przedstawiciel zespołu Sokołów S.A. Jarosław – Patryk Zatówka. Podopieczny Kamila Dziukiewicza nad polskim morzem dotarł do ćwierćfinału. Niestety, w stanięciu na podium Zatówce przeszkodziły problemy zdrowotne, które sprawiły, że jarosławski tenisista stołowy musiał skreczować w pojedynku 1/4 finału. We wcześniejszych spotkaniach gracz klubu z Podkarpacia pokonał Miłosza Redzimskiego 3:2, Tomasza Tomaszuka 3:2 oraz uległ Konradowi Kulpie 2:3.

Młodzicy, juniorki i juniorzy

W Ustrzykach Dolnych w sobotę startowali młodzi adepci Kolpinga Jarosław. Znakomicie w turnieju otwierającym cykl Grand Prix Podkarpacia młodziczek zaprezentowała się Natalia Maciałek, która stanęła na najwyższym stopniu podium. Wśród młodzików dobre występy zanotowali Alan Zieliński i Łukasz Hajduk. Pierwszy został sklasyfikowany na szóstym, a drugi na siódmym miejscu. W niedzielę w Ustrzykach Dolnych rywalizowali juniorzy i juniorki. W gronie dziewcząt zawody zostały zdominowane przez nasze tenisistki. Wygrała Anna Brzyska, przed Jagodą Chwojko (obydwie Kolping Jarosław) i trenującą i mieszkającą w Jarosławiu – Kingą Hawro. Wśród juniorów piątą pozycję zajął Dawid Jadam, a szóstą Szymon Brud.