Osobiste do poprawki. AZS koszmarnie pudłował

KOSZYKÓWKA – II LIGA MĘŻCZYZN: Jeśli nie trafia się wolnych, szczególnie w decydujących momentach, to nie można myśleć o zwycięstwie. Jarosławianie mogli triumfować, ale pudłowali niemiłosiernie.

AZS PWSTE JAROSŁAW – DAAS BH BIELSKO BIAŁA 72-75 (16-22, 21-16, 20-19, 15-18)

AZS PWSTE: Stopyra, Argasiński 7, Krawiec 20, Fortuna 3, Gumiński 14, Suliba, Mikołajko 10, Majka 3, Buszta 6, Reichert 7, Bielecki 2.

Sędziowali: Michał Szybisty, Magdalena Mazurewicz-Rydz.

Zaczęło się od punktów gości, ale po chwili AZS wygrywał 6-2. Od stanu 9-9 przyjezdni zaczęli jednak budować przewagę. Jarosławianie psuli akcję za akcją, nie trafiali z dystansu, a dodatkowo fatalnie pudłowali z osobistych. W efekcie drużyna z Bielska Białej wygrała pierwszą ćwiartkę 6 punktami. W kolejnej odsłonie DAAS jeszcze bardziej uciekł naszemu zespołowi prowadząc już nawet 10 „oczkami”. Wtedy trener Tomasz Fortuna poprosił o czas. Jego reprymenda pomogła, bo akademicy zaczęli odrabiać straty. Dzięki serii trójek, w tym także samego Fortuny AZS nie tylko dogonił bielszczan, a nawet wyszedł na plus. Ostatecznie po rzucie spod kosza goście na długą przerwę zeszli z jednym punktem zaliczki. W trzeciej kwarcie gra toczyła się na styku. DAAS pilnował skromnej zaliczki. Po trzech rzutach wolnych Łukasza Krawca, z czego dwóch trafionych AZS na koniec tej odsłony doprowadził do remisu po 57. Po celnej akcji zza linii 6,25 Patryka Buszty w 8 minucie ostatniej kwarty prowadził nawet 64-57, ale pozwolił doprowadzić do remisu. W 32 minucie było 68-68. Na 53,6 sekundy przed końcem Artur Mikołajko trafił na kolejny remis po 72, ale przyjezdni odpowiedzieli skuteczną trójką Wojciecha Zuba. Chociaż do końca pojedynku było jeszcze trochę czasu to trafić do kosza nie udało się już nikomu. Raziła szczególnie indolencja z rzutów osobistych. Trzeba się poprawić panowie.

pkt mecze zw. – por. dom wyjazd pkt. zd. – pkt. str. różnica zw. / mecze
1 AZS AGH Kraków 24 12 12 – 0 7 – 0 5 – 0 1193 – 797 +396 1.4969
2 BS Polonia Bytom 23 12 11 – 1 6 – 0 5 – 1 1045 – 814 +231 1.2838
3 AZS AWF Mickiewicz Romus Katowice 21 12 9 – 3 5 – 2 4 – 1 1052 – 950 +102 1.1074
4 KKS Ragor Tarnowskie Góry 20 12 8 – 4 4 – 4 4 – 0 994 – 879 +115 1.1308
5 MKS II Dąbrowa Górnicza 18 12 6 – 6 2 – 1 4 – 5 939 – 986 -47 0.9523
6 KK UR Bozza Kraków 18 12 6 – 6 3 – 3 3 – 3 849 – 948 -99 0.8956
7 Daas BH Bielsko-Biała 17 11 6 – 5 5 – 2 1 – 3 968 – 932 +36 1.0386
8 GTK Sordrew Gliwice 17 12 5 – 7 3 – 2 2 – 5 873 – 945 -72 0.9238
9 AZS PWSTE Jarosław 16 11 5 – 6 3 – 1 2 – 5 870 – 851 +19 1.0223
10 KS Cracovia 1906 Szkoła Gortata Kraków 16 12 4 – 8 2 – 2 2 – 6 954 – 1046 -92 0.9120
11 AZS Częstochowa 16 12 4 – 8 2 – 5 2 – 3 856 – 981 -125 0.8726
12 MKKS Rybnik 13 12 1 – 11 1 – 6 0 – 5 873 – 1072 -199 0.8144
13 KŚ AZS Gliwice 12 12 0 – 12 0 – 6 0 – 6 788 – 1053 -265 0.7483