Opublikowano wyrok w sprawie byłego marszałka

Wyrok w głośnej sprawie Mirosława Karapyty, byłego marszałka Województwa Podkarpackiego oraz innych osób zapadł w styczniu w Sądzie Okręgowym w Przemyślu. W sentencji orzeczenia sądu znalazło się podanie wyroku do publicznej wiadomości m.in. na stronach internetowych Sądu Rejonowego w Przemyślu, Podkarpackiego Urzędu Wojewódzkiego w Rzeszowie, Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podkarpackiego oraz Komendy Powiatowej Policji w Jarosławiu.

 

Sprawa M. Karapyty ciągnęła się przez kilka lat. Początkowo prokuratura postawiła mu 16 zarzutów. Sąd zmniejszył je do siedmiu. Ostatecznie odpowiadał za doprowadzenie do innych czynności seksualnych i przestępstwa korupcyjne. Rok temu sąd skazał go na karę 4 lat pozbawienia wolności. M. Karapyta, który twierdził, że jest niewinny odwołał się od wyroku. W procesie apelacyjnym karę zmniejszono o rok. Były marszałek zapowiadał wniosek o kasację. Wyrok został jednak utrzymany.

Utrzymane w mocy zostały także wcześniejsze wyroki zasądzone dla byłego burmistrza Ustrzyk Dolnych i byłego jarosławskiego policjanta.

Pełną treść wyciągu z wyroku można znaleźć na stronie internetowej Komendy Powiatowej Policji w Jarosławiu w zakładce: komunikaty.

EK