Ogień strawił dom

Zgłoszenie o pożarze budynku mieszkalnego połączonego z zabudowaniami gospodarczymi w Dębowie dotarło do przeworskich strażaków w piątek, 28 sierpnia około godz. 6. Ze względu na zaawansowanie pożaru w gęstą zabudowę w pobliżu zadysponowano siedem zastępów. Drewnianego domu nie udało się uratować. Straty są poważne.

 

– W akcji gaśniczej uczestniczyły trzy zastępy PSP oraz 2 zastępy z OSP Gać i po jednym z Dębowa i Mikulic. Po przyjeździe stwierdzono, że cały obiekt zajęty jest ogniem a mieszkający tam mężczyzna cały i zdrowy opuścił lokal. Po ugaszeniu pożaru konieczna była rozbiórka nadpalonej konstrukcji oraz oczyszczenie pomieszczeń celem dogaszenia tlących się elementów wyposażenia. W akcji użyliśmy drona z kamerą termowizyjną w celu rozpoznania rozległości pożaru i umiejscowienia ognisk. Zagrożenie stwarzały dwie butle z gazem znajdujące się wewnątrz domu. Jednak udało się je wynieść i po schłodzeniu zabezpieczyć. Po opanowaniu ognia strażacy przystąpili do rozebrania części konstrukcji w celu likwidacji ewentualnych zarzewi ognia – opisuje bryg. Tomasz Dzień, rzecznik prasowy Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Przeworsku.

Z relacji strażaków wynika, że budynek nie nadaje się do użytku, a drewniana część mieszkalna została niemal całkowicie zniszczona. Przyczyny pożaru są ustalane.

erka/Fot. asp. szt. Tomasz Flak, KP PSP Przeworsk