Odznaczeni za wspólne lata

W środę 24 lutego 5 par zostało odznaczonych za długoletnie pożycie małżeńskie. Były to 4 pary z terenu Jarosławia świętujące złote gody oraz 1 para z gminy Jarosław, która obchodziła diamentowy jubileusz. Uroczystość odbyła się w Sali ślubów Urzędu Stanu Cywilnego w Jarosławiu.

Franciszka i Stanisław Staniszewscy
Gustawa i Józef Bukowie z rodziną
Krystyna i Eugeniusz Przepłatowie
Krystyna i Mieczysław Sosnowie
Zofia i Tadeusz Żyłowie

Odznaczenia nadane przez prezydenta RP otrzymali: Mieczysław i Krystyna Sosnowie, Stanisław i Franciszka Staniszewscy, Tadeusz i Zofia Żyłowie, Eugeniusz i Krystyna Przepłatowie oraz Józef i Gustawa Bukowie. Dostojni jubilaci otrzymali medale z rąk burmistrza Miasta Jarosławia Waldemara Palucha. Gratulacje i życzenia odznaczonym parom złożyły również Elżbieta Grunt, wójt Gminy Jarosław oraz Ewa Rokoszyńska, kierownik USC w Jarosławiu. Przeżycie razem takiego czasu, wspieranie się wzajemnie w dobrych i złych chwilach, pokonywanie wszelkich trudności narzucanych przez los oraz wytrwanie w obietnicy złożonej sobie przed laty jest nie lada wyzwaniem i czynem godnym podziwu. Wśród odznaczonych jubilatów byli Państwo Bukowie z Tuczemp, którzy związek małżeński tworzą od 60 lat. Życie nam się ułożyło wspaniale, nawet po tylu latach czujemy się ze sobą dobrze, 60 lat zleciało nawet nie wiem kiedy, mamy liczną rodzinę, doczekaliśmy się 4 dzieci, 11 wnuków i 6 prawnuków – wspomina wzruszona pani Gustawa.Trzeba się zgadzać, słuchać nawzajem, kochać i szanować – mówią jubilaci podając receptę na szczęśliwe małżeństwo.

Aby zostać odznaczonym za długoletnie pożycie małżeńskie należy zgłosić się do Urzędu Stanu Cywilnego i poinformować, że osiągnęło się 50 lat pożycia małżeńskiego. Na prośbę jubilatów lub ich bliskich o nadanie medalu występuje kierownik USC. Wszystkim dostojnym jubilatom serdecznie gratulujemy i życzymy jeszcze wielu wspólnych lat w zdrowiu i szczęściu.

 

A.S/ FOT.UM