Odpowiedzą za narkotyki

Policjanci z wydziału kryminalnego z Jarosławia zatrzymali dwóch 43-latków. Jeden z nich usłyszał zarzut m.in. wytwarzania substancji psychotropowej, posiadania przyrządów, które służyły mu do ich niedozwolonego wytwarzania oraz kradzież energii elektrycznej. Drugi odpowie za posiadanie znacznych ilości substancji psychotropowych oraz za ich udzielanie.

 

Funkcjonariusze z wydziału kryminalnego z Jarosławia, zajmujący się zwalczaniem przestępczości narkotykowej podejrzewali, że poszukiwany przez Sąd Rejonowy w Przeworsku, celem odbycia kary pozbawienia wolności 43-letni mieszkaniec gminy Roźwienica, może posiadać narkotyki. Kiedy udali się pod ustalony adres, zastali tam nie tylko poszukiwanego 43-latka, ale jeszcze dwie inne osoby, kobietę i mężczyznę. W kuchni policjanci znaleźli dużą ilość pustych woreczków strunowych, które wykorzystywane są m.in. do przechowywania środków odurzających. Tam też znajdował się zeszyt z odręcznymi zapiskami dotyczącymi wytwarzania substancji odurzających. W przeszukaniu domu i budynku gospodarczego pomagał pies służbowy.

– Efektem tych działań było zabezpieczenie 809,16 g metaamfetaminy, 183,54 g mefedronu, 3,73 g suszu konopi indyjskich, 63 szt. tabletek ekstazy oraz przyrządy laboratoryjne i środki chemiczne – mówi asp. szt. Anna Długosz, oficer prasowy KPP w Jarosławiu.

Podczas wykonywanych czynności policjanci ujawnili, że 43-letni mieszkaniec gminy Roźwienica, kradł jeszcze energię elektryczną.

 

Sprawdzili wszystkich

Policjanci mieli informacje, że 43-latek, który pomieszkuje u poszukiwanego mieszkańca gminy Roźwienica, ma swoje mieszkanie na terenie Jarosławia. Policjanci pojechali pod wskazany adres i podczas przeszukania jego mieszkania zabezpieczyli 0,35 g haszyszu.

Ostatecznie kryminalni zatrzymali dwóch 43-latków oraz kobietę, która z nimi przebywała w mieszkaniu. Po przesłuchaniu w charakterze świadka, 28-letnia mieszkanka powiatu jarosławskiego została zwolniona. Mężczyźni usłyszeli natomiast prokuratorskie zarzuty.

– 43-letni mieszkaniec gminy Roźwienica odpowie za usiłowanie wytworzenia substancji psychotropowej w postaci metaamfetaminy, posiadania przyrządów, które służyły do niedozwolonego wytwarzania, przetwarzania i przerobu środków odurzających oraz kradzież energii elektrycznej. Natomiast 43-letni mieszkaniec Jarosławia, usłyszał zarzut posiadania znacznych ilości substancji psychotropowych oraz udzielania tych substancji – mówi A. Długosz.

Wobec obu mężczyzn Prokuratura Rejonowa w Jarosławiu zastosowała dozór policyjny oraz zakaz opuszczania kraju. Za przestępstwa, których się dopuścili będą odpowiadać przed sądem.

EK/KPP