Odnaleźli pacjenta, który oddalił się ze szpitala

Szczęśliwie zakończyły się poszukiwania 44-latka, który uciekł przez okno jarosławskiego szpitala. Stan, w jakim się znajdował pacjent, zagrażał jego zdrowiu i życiu.

 

W niedzielę, 17 kwietnia przed godz. 5, dyżurny jarosławskiej komendy otrzymał zgłoszenie z którego wynikało, że jeden z pacjentów oddalił się ze szpitala.

– Z przekazanej informacji wynikało, że 44-latek znajduje się w stanie zagrożenia życia – informuje asp. szt. Anna Długosz, oficer prasowy KPP w Jarosławiu.

Ze względu na realne zagrożenie, mundurowi natychmiast przystąpili do działań. Poszukiwania mężczyzny nie były łatwe, ponieważ informacje dotyczące jego rysopisu oraz ubioru były bardzo znikome.

Policjanci sprawdzili rejon przyszpitalny, dworce, przystanki autobusowe i inne ogólnodostępne miejsca na terenie Jarosławia.

– W trakcie prowadzonych poszukiwań funkcjonariusze z Wydziału Patrolowo-Interwencyjnego nawiązali kontakt telefoniczny z zaginionym mężczyzną. Z rozmowy wynikało, że 44-latek nie wiedział, gdzie jest, ale opisał otoczenie, w którym się znajdował. Policjanci, będąc w stałym kontakcie z rozmówcą, ustalili miejsce, które odpowiadało opisowi podanemu przez mężczyznę. W taki sposób przeprowadzili rozmowę, że dowiedzieli się, w co jest dokładnie ubrany zaginiony mężczyzna – mówi A. Długosz.

Gdy mundurowi dotarli w wytypowane miejsce, zauważyli osobę odpowiadającą podanemu rysopisowi. Okazało się, że jest to poszukiwany pacjent. 44-latek przebywał na ul. Legionów w Jarosławiu. Został przekazany pod opiekę lekarską.

 

EK/KPP