Nowy żłobek już działa

W Jarosławiu powstało nowe, przyjazne i nowoczesne miejsce dla najmłodszych dzieci – Miejski Żłobek „Radosny Zakątek”, który został otwarty przy ul. Skarbowskiego 10. W połowie stycznia ruszyły zapisy.

 

Powstanie nowego żłobka było odpowiedzią władz miasta na stale wzrastające zapotrzebowanie dla tego typu miejsc. Placówka powstała w ramach zrealizowanego projektu, na który udało się uzyskać dofinansowanie zewnętrzne. Żłobek posiada 20 miejsc. Jego przestrzeń została zorganizowana w dwóch salach. Maluchy znajdą w nich sporo zabawek edukacyjnych oraz różnego rodzaju nowości, chociażby tzw. magiczny dywan. Ponadto żłobek został wyposażony we wszystkie niezbędne, bezpieczne i nowoczesne sprzęty przeznaczone dla tego typu obiektów.

Zajęcia dla dzieci będą organizowane na zasadach przyjętych w „Radosnym Zakątku”, placówce, która od jakiegoś już czasu funkcjonuje przy ul. Kraszewskiego 1.

Zapisów do żłobka można dokonywać od 15 stycznia. Prowadzi je Biuro Pozyskiwania Funduszy w jarosławskim magistracie (kontakt 16 624 89 05).

– Żłobek jest skierowany do osób, które spełniaj następujące warunki: są mieszkańcami miasta Jarosławia, chcą powrócić na rynek pracy po przerwie związanej z pełnieniem funkcji opiekuńczych nad dziećmi do lat 3 oraz osób pracujących, opiekujących się dzieckiem do lat 3, którym w okresie opieki kończy się umowa o pracę, osób zatrudnionych na czas określony, przebywających na urlopie macierzyńskim lub rodzicielskim – informuje Iga Kmiecik, rzecznik prasowy Burmistrza Miasta Jarosławia.

Więcej informacji na ten temat można uzyskać w Wydziale Oświaty (tel. 16 624 87 48) oraz na stronie internetowej Urzędu Miasta Jarosławia.

EK, fot. UM