Nowości na cmentarzach

Wszystkie jarosławskie cmentarze wzbogaciły się o regały na znicze. Ponadto na jednym z nich wykonane zostało także przyłącze wody.

 

– W celu ograniczenia ilości odpadów powstających na cmentarzach dajemy drugie życie zniczom, które nadają się do ponownego użycia – informuje Urząd Miasta Jarosławia.

Mowa tu o regałach na używane znicze, które zostały ustawione w obrębie czterech cmentarzy komunalnych w Jarosławiu: przy ul. Cmentarnej 1, ul. Krakowskiej 19, ul. Szczytniańskiej 94b i ul. Bocznej Sanowej (Garbarze).

Specjalne półki, które można zaobserwować już na cmentarzach, przeznaczone są na użyte uprzednio, niezniszczone oraz niestłuczone lampki. Wystarczy jedynie kupić wkład i wybrać oddany wcześniej na regał znicz, aby udekorować grób swoich bliskich. Jest to rozwiązanie ekonomiczne i ekologiczne.

Ponadto na cmentarzu przy ul. Bocznej Sanowej wykonany został punkt poboru wody, którego niewątpliwie brakowało.

– Nowy i praktyczny element infrastruktury cmentarnej wykonany został przez Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w Jarosławiu Sp. z o. o. Od teraz wszyscy, którzy przyjdą zadbać o groby swoich najbliższych będą mogli skorzystać z bieżącej wody, co tym samym wpłynie na poprawę funkcjonalności tego cmentarza – informuje Urząd Miasta Jarosławia.

EK, fot. UM.