Nowe pojazdy w jarosławskiej komendzie

Trzy nowe samochody zasilą flotę Komendy Powiatowej Policji w Jarosławiu. Symboliczne przekazanie pojazdów odbyło się w środę, 19 stycznia przez przedstawicieli lokalnych władz.

 

Do jarosławskiej komendy trafiły dwie Toyoty Corolle 1,8 VVT-i Hybrid i Kia Sportage 1,6 TGDI 4×4. Kluczyki do Kia Sportage 1,6 typu SUV wręczył funkcjonariuszom burmistrz Waldemar Paluch.

– Zakup auta był możliwy dzięki wsparciu finansowemu Gminy Miejskiej Jarosława. Miasto przekazało na ten cel 60 tys. zł. Jest to 50 procent wartości pojazdu – informuje Urząd Miasta Jarosławia.

Auto trafiło do wydziału patrolowo-interwencyjnego.

Policjanci otrzymali też dwa samochody marki Toyota Corolla (hybrydy). Zakup jednego z nich współfinansowało Starostwo Powiatowe w Jarosławiu. Do drugiego dorzuciły się gminy: Jarosław, Radymno i Laszki. Nowe samochody będą wykorzystywane w codziennej służbie przez jarosławskich policjantów. Jedno z nich trafi na wyposażenie komisariatu w Radymnie.

W przekazaniu samochodów uczestniczyli: nadkomisarz Jan Wojtowicz, komendant powiatowy Policji w Jarosławiu, Stanisław Kłopot, starosta jarosławski, Waldemar Paluch, burmistrz Miasta Jarosławia, Elżbieta Grunt, wójt gminy Jarosław, Bogdan Szylar, wójt gminy Radymno oraz Stanisław Gonciarz, wójt gminy Laszki.

 

Opr. EK, fot. UM