Nowa wieża będzie wyższa od poprzedniej

Już niebawem w Pruchniku dostępna będzie nowa atrakcja turystyczna. Prace nad nowoczesną wieżą widokową wkraczają już w ostatnią fazę. – Obecnie jesteśmy na etapie montażu. Efekt końcowy zbliża się wielkimi krokami – informuje Urząd Miasta i Gminy w Pruchniku.

 

Nowa wieża widokowa w Pruchniku powstaje w miejscu starej wieży, która cieszyła się zainteresowaniem nie tylko mieszkańców Pruchnika i okolic, a także turystów odwiedzających te rejony przez ostatnie dziesięciolecie. Pierwotna wieża, o wysokości 18,1 metra, z platformą na wysokości 12,6 metra, wymagała już pilnej modernizacji. Z uwagi na jej ogólny stan, atrakcja musiała zostać zamknięta. Wtedy też podjęto decyzję o budowie nowej wieży.

– Nowa wieża będzie znacznie wyższa, wykonana w konstrukcji stalowo-drewnianej. Będzie miała dwa tarasy widokowe! – informuje Urząd Miasta i Gminy Pruchnik.

Na realizację tego zadania pozyskano środki w wysokości 2 mln zł z Rządowego Programu Inwestycji Strategicznych. Pace idą pełną parą. Wygląda więc na to, że już niedługo Pruchnik i okolice będzie można podziwiać z nowej perspektywy.

EK, fot. UMiG Pruchnik