Magda Puzio spotkała się z czytelnikami w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Jarosławiu.

Nowa rzeczywistość Magdy Puzio

We wtorek, 21 czerwca, w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Jarosławiu odbyło się spotkanie z autorką powieści „Nowa rzeczywistość”, Magdą Puzio.

 

Magda Puzio to pochodząca z Jarosławia autorka i dziennikarka, w przeszłości współpracująca m.in. z Gazetą Jarosławską. Można powiedzieć, że „Nowa rzeczywistość” stała się odpowiedzią autorki na pandemię. Jak opowiadała podczas spotkania, to jej sposób na poradzenie sobie z rzeczywistością, w której z dnia na dzień zaczęły obowiązywać zasady, będące jeszcze do niedawna zupełnie nierealne. Autorka przyznała, że świat powieści stał się światem, gdzie mogła dowolnie kreować rzeczywistość, gdzie miała na coś wpływ. Mówiła też o tym, jak jej otoczenie motywowało ją do pisania oraz jak wyglądała jej droga do miejsca, gdzie znajduje się obecnie.

„Nowa rzeczywistość” swoją premierę miała 25 maja. Od tego czasu M. Puzio spotyka się z czytelnikami, by zaprosić ich do świata Nowogłosu – miasteczka, gdzie rozgrywa się akcja powieści. Takie spotkania oprócz Jarosławia miały do tej pory miejsce też m.in. w Przeworsku i Kańczudze.

 

DP