Nowa radna w Radzie Powiatu

5 maja br. w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Przeworsku odbyła się XIV sesja Rady Powiatu Przeworskiego, podczas której m.in. obsadzono mandat radnego.

 

Obsadzenie mandatu nastąpiło w związku z wcześniejszym zrzeczeniem się mandatu przez starostę Bogusława Urbana. Postanowieniem Komisarza Wyborczego w Przemyślu mandat radnej objęła Katarzyna Solarz.

Jestem przekonany, że pani Katarzyna Solarz godnie będzie reprezentować interesy mieszkańców w Radzie Powiatu Przeworskiego ze swojego okręgu wyborczego. Będę osobiście wspierał ją swoimi działaniami – powiedział starosta przeworski Bogusław Urban.

Katarzyna Solarz mieszka w Sieteszy. Jest mężatką i mamą dwójki dzieci. Posiada wykształcenie medyczne, pracuje w Klinice Okulistyki Klinicznego Szpitala Wojewódzkiego Nr 1 w Rzeszowie. W wyborach do Rady Powiatu Przeworskiego startowała z listy KW PiS w okręgu 4 obejmującym gminy: Gać, Jawornik Polski i Kańczuga.

Szczególnie jest mi bliski temat służby zdrowia. Ponadto będę zabiegać o poprawę infrastruktury drogowej, bezpieczeństwa publicznego i zapewnienie sprzyjających warunków dla rozwoju małych i średnich przedsiębiorstw. Będę zabiegała o stały kontakt z mieszkańcami mojego okręgu, by jak najlepiej dbać o interesy naszej lokalnej społeczności – mówiła nowa radna, K. Solarz.

DP/Starostwo Przeworskie