Noc Świętojańska nad Wisłokiem

W sobotę, 22 czerwca, na placu przy moście w Tryńczy odbyło się wyjątkowe, pełne magii widowisko plenerowe, ukazujące obrzęd Nocy Świętojańskiej.

 

Noc Świętojańska w tym roku odbyła się w przepięknym zielonym otoczeniu, które podkreślało wyjątkowość tego wydarzenia. Przybyli goście mogli cieszyć się wieloma atrakcjami przygotowanymi specjalnie na tę okazję. Dla najmłodszych przygotowano animacje, które dostarczyły im mnóstwo radości i zabawy. Rodziny mogły skorzystać ze stref relaksu, a w strefie gastronomicznej czekały pyszności, które zadowoliły nawet najbardziej wymagających smakoszy. Całe wydarzenie umilały liczne występy artystyczne. Na scenie pojawili się lokalni artyści, których talent i pasja zachwyciły publiczność. Szczególną atrakcją byli kajakarze, którzy zostali przywitani przez uczestników Nocy Świętojańskiej. Przez całe wydarzenie prowadzona była zbiórka charytatywna „Ciasteczka Świętojańskie dla Oli”, zorganizowana dla Oli Ożóg w celu zebrania środków niezbędnych do dalszego leczenia.

Jak co roku, kulminacyjnym punktem programu był obrzęd Nocy Świętojańskiej w wykonaniu Mażoretek „Finezja”. Ich przepiękny taniec przy ognisku, pełen gracji i synchronizacji, zapierał dech w piersiach.

 

TP