Niespodziewane kłopoty Sanu-Pajda

SIATKÓWKA KOBIET – I LIGA: Jarosławska drużyna niespodziewanie oddała punkt ekipie z Jawora. Dla Olimpii była to pierwsza zdobycz w tym sezonie, dla naszego zespołu kolejny bardzo nierówny mecz.

Wydawało się, że gospodynie nie będą miały problemów z wygraną. Jarosławianki od początku dyktowały warunki. Po dwóch punktowych atakach Aleksandry Dudek i dwóch blokach Katarzyny Saj ekipa Sanu-Pajda wygrywała 4:0. Po kolejnych akcjach przewaga naszej drużyny była jeszcze wyższa 20:9. Pierwszą część pojedynku skutecznie zakończyła Dudek. Drugi set był jeszcze bardziej jednostronny, chociaż dla odmiany zaczął się od prowadzenia Jaworu 4:1. Przyjezdne popełniały jednak całą masę prostych błędów, więc drużyna Piotra Pajdy z łatwością trzymała się na plusie. W jarosławskim zespole coś popsuło się jednak w trzeciej partii. Wynik na początku oscylował wokół remisu, a w grze gospodyń nie było widać takiej pewności. Po udanych zagraniach Agaty Mackiewicz i Asandry Mielczarek Jawor doprowadził do remisu 20:20 i do stanu 23:23 obie drużyny grały już punkt za punkt. Dwa ostatnie punkty padły łupem przyjezdnych. Podobnie było w czwartym secie. San-Pajda wygrywał, ale dość łatwo pozwalał siatkarkom Olimpii doganiać wynik a później odskakiwać na większy dystans. Decydująca partia toczyła się falami, ostatecznie nasza drużyna wykorzystała swoje doświadczenie i obroniła zwycięstwo, ale chyba nie tak wyobrażała sobie ten mecz.

SAN-Pajda Jarosław – Olimpia Jawor 3:2
(25:17, 25:14, 23:25, 20:25, 15:11)

SAN-Pajda: Stepko (11), Chmielewska (6), Szymańska (5), Saj (21), Dąbrowska (8), Dudek (27), Murdza (libero) oraz Krzysztofiak (2), Nowak (4), Papszun i Gilson
Olimpia: Mirosławska (3), Krycka (2),  Pietuszka (11), Mackieicz (15), Piszcz (2), Mielczarek (17), Kwolek (libero) oraz Grubasz (3), Makarewicz (9), Marcyjanik (1), i Klisiak (libero)

Energetyk Poznań SMS PZPS Szczyrk 0:3 24:26, 21:25, 23:25
  SAN-Pajda Jarosław Olimpia Jawor 3:2 25:17, 25:14, 23:25, 20:25, 15:11
  Solna Wieliczka Płomień Sosnowiec 2:3 25:20, 13:25, 25:23, 20:25, 11:15
  AZS Politechniki Śl. Gliwice NOSiR Świt Nowy Dwór Maz. 2:3 25:17, 22:25, 25:21, 18:25, 12:15
  Stal Mielec Częstochowianka Częstochowa 3:0 25:17, 25:16, 25:15
  PWSZ Tarnów Karpaty Krosno 3:0 26:24, 25:11, 25:23