Niemiła niespodzianka w wykonaniu Sanu-Pajda

SIATKÓWKA – I LIGA KOBIET: Pierwszoligowe siatkarki Sanu-Pajda Jarosław sprawiły swoim fanom niemiłą niespodziankę, dając się ograć niżej notowanej ekipie Grupy Azotów Roleski Tarnów. Gospodynie przerwały tym samym serię porażek.

Grupa Azoty Roleski PWSZ Tarnów – SAN-Pajda Jarosław 3:2 (25:15, 17:25, 25:21, 20:25, 15:12)

Grupa Azoty: Dreczka, Szczygieł, Bimkiewicz, Stroińska, Szabó, Pellegrino, Krześlak (libero) oraz Dąbrowska, Kaczorowska i Cur

SAN-Pajda: Stepko, Chmielewska, Nowak, Saj, Dąbrowska, Dudek, Murdza (libero) oraz Krysztofiak, Papszun, Dutkiewicz (libero)

Przedostanie w tabeli tarnowianki wydawały się łatwym rywalem, dla naszych dziewczyn. Tymczasem jarosławiankom udało się ledwo wyrwać punkt z tego wyjazdu. Miejscowe już od pierwszego seta zaczęły mocno zdeterminowane. Zespół Sanu-Pajda zaczął wprawdzie od prowadzenia 4-2, ale potem seryjnie tracił punkty i pozwolił Azotom uciec na znaczy dystans i łatwo wygrać na otwarcie tego pojedynku do 15. W drugiej odsłonie jarosławianki wzięły się do roboty. Przy serii Weroniki Krzysztofiak drużyna z Tarnowa straciła osiem punktów z rzędu i przegrywała 4:16. W naszym zespole pierwsze skrzypce grały Katarzyna Saj i Aleksandra Dudek. Mimo trochę słabszej końcówki w tej partii San-Pajda triumfował pewnie i wydawało się, że w kolejnej pójdzie za ciosem. Zamiast tego jarosławianki znowu zaczęły wydziwiać na boisku. Popełniały wiele prostych błędów i miały spore problemy z przyjęciem. W efekcie Azoty wyszły na prowadzenie 6-1. Później wygrywały 11-4. Sygnał do walki dla naszego zespołu dała wówczas Dudek. Głównie dzięki niej San-Pajda zmniejszył dystans do dwóch punktów 17-15 i wydawało się, że wraca na właściwe tory, ale po skutecznych akacjach Vivian Pellegrino zrobiło się 22:17 dla Azotów, które zdołały utrzymać przewagę do końca seta. Jarosławskie siatkarki wróciły do gry w czwartym secie, który na początku toczył się punkt za punkt. Po zagrywce Kariny Chmielewskiej San-Pajda odskoczył na 10-6, a następnie za sprawą Saj na 15-9 i kontrolował grę do końca partii. W decydującej części najpierw grnao punkt za punkt. Później tarnowianki wygrywały 6-4 i 10-6. Znowu dzięki Dudek nasza drużyna odrobiła dystans. Zrobiło się 10-9, ale na sam koniec meczu lepiej nad emocjami zapanowały gospodynie.