Niebieska iskierka poszła w świat

– Jesteśmy z wami niebieskimi motylami – takie pozdrowienia przekazują uczestnicy akcji challengeniebieskiemotyle2021 na znak solidarności z osobami ze spektrum autyzmu oraz zespołem Aspergera.

 

Akcja została zainicjowana przez Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy im. Jana Pawła II w Jarosławiu.

– Celem akcji jest poszerzanie świadomości na temat autyzmu i przekazanie iskierki przyjaźni osobom z autyzmem i ich rodzinom – mówi Wojciech Głąb, dyrektor SOSW.

Akcję zapoczątkowały panie: Jadwiga Machaj oraz Monika Mikłasz, które niejednokrotnie brały udział w organizacji przeglądu twórczości dziecięcej „Niebieskie Motyle”. W tym roku ze względu na pandemię akcja nie mogła się odbyć, dlatego organizatorzy postanowili przenieść ją do sieci. Odzew jest ogromny. Każdego dnia swoją solidarność z osobami dotkniętymi autyzmem oraz zespołem Aspergera wykazują kolejni uczestnicy.

Challenge jest bardzo prosty. Aby zrealizować zadanie, wystarczy ubrać się na niebiesko, a następnie wykonać pracę plastyczną np. odbić niebieskie ręce w kształcie motyla lub serca. Osoby bardziej kreatywne mogą wykonać inną dowolną aktywność według własnej inwencji twórczej. Wykonanie zadania trzeba uwiecznić na filmie lub fotografii, a następnie umieścić je na swoim profilu w mediach społecznościowych oraz przesłać na adres organizatora. Ważne, aby na zdjęciu lub filmie ujęte były pozdrowienia: „Jesteśmy z wami, niebieskimi motylami!”. Osoba, która wykonała zadanie, może nominować kolejne osoby. Na wykonanie zadania jest 48 godzin.

EK, fot. org.