Nie żyje kierowca ciężarówki

W środę, 26 sierpnia, w godzinach popołudniowych doszło do zderzenia dwóch samochodów ciężarowych. Kierowca jednego z nich został uwięziony w kabinie, konieczna była interwencja strażaków. Niestety, po przewiezieniu do szpitala, 60-letni mężczyzna zmarł.

 

Do zdarzenia doszło ok. godz. 15.30 na ul. Jana Pawła II w miejscowości Zarzecze. Ze wstępnych ustaleń pracujących na miejscu policjantów wynika, że 60-letni mieszkaniec powiatu jarosławskiego kierujący ciężarową kią, nagle zjechał na przeciwległy pas ruchu, gdzie zderzył się z prawidłowo jadącym samochodem ciężarowym marki Volvo. Na miejscu, oprócz Policji i Zespołu Ratownictwa Medycznego, pracowali też strażacy z JRG Przeworsk oraz OSP Zarzecze. Ich zadania w pierwszej kolejności polegały na umożliwieniu dostępu do kierowcy kii, który został uwięziony w kabinie pojazdu. Niestety, po przewiezieniu do przeworskiego szpitala, 60-letni mężczyzna zmarł w wyniku poniesionych obrażeń. 30-letniemu kierowcy volvo nic się nie stało, był trzeźwy.

Na miejscu zespół dochodzeniowo-śledczy pod nadzorem prokuratora przeprowadził czynności procesowe, które pozwolą dokładnie ustalić wszystkie okoliczności i przyczyny zdarzenia – poinformowała asp. szt. Justyna Urban z przeworskiej komendy policji.

DP/fot. KP PSP Przeworsk