Nie unikną odsiadki

Jarosławscy policjanci zatrzymali w ubiegłym tygodniu dwóch mężczyzn, którzy ukrywali się przed odbyciem kary pozbawienia wolności. Zatrzymany we poniedziałek, 31 lipca 49-latek nie stawił się do zakładu karnego, by odpokutować jazdę w stanie nietrzeźwości, a namierzony w czwartek, 3 sierpnia 43-latek ukrywał się przed osadzeniem za uchylanie się od płacenia alimentów.

 

– Policjanci z wydziału kryminalnego jarosławskiej jednostki, prowadzili poszukiwania mężczyzny, za którym Sąd Rejonowy w Jarosławiu, wydał list gończy. 49-latek od roku ukrywał się przed wymiarem sprawiedliwości. Mieszkaniec gminy Jarosław nie stawił się do zakładu karnego, celem odbycia kary pozbawienia wolności za przestępstwa kierowania pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości oraz niezastosowania się do decyzji właściwego organu o cofnięciu uprawnień do kierowania pojazdami – informuje asp. szt. Anna Długosz, oficer prasowy KPP w Jarosławiu.

Kryminalnym udało się ustalić, że poszukiwany może podróżować busem jadącym ze Stalowej Woli do Jarosławia. Wysłano patrol drogówki. Funkcjonariusze zatrzymali pojazd do kontroli drogowej na terenie Gminy Jarosław. Okazało się, że podejrzenia śledczych były trafione. W busie siedział poszukiwany 49-latek. Do komendy policji przewieziono go już radiowozem. Celem kolejnej podróży zatrzymanego będzie zakład karny.

Uchylający się od płacenia alimentów i przy tym znęcający się nad bliskimi 43-latek chciał być sprytniejszy od policjantów i po zasądzeniu 15 miesięcznej odsiadki orzeczonej w warunkach recydywy zwiał za granicę. Po roku, spodziewając się że stróże prawa zapomnieli o nim, wrócił do kraju nie wiedząc, iż sąd już wydał nakaz zatrzymania, a kryminalni tylko czekają, by ten nakaz wykonać. Śledczy ustalili miejsce, w którym 43-latek może przebywać i w czwartek go odwiedzili. – Mieszkaniec gminy Radymno został doprowadzony do policyjnego aresztu, a następnie zgodnie z dyspozycją sądu, trafi do zakładu karnego. 43-latek ma do odbycia karę 15 miesięcy pozbawienia wolności za przestępstwo uchylania się od obowiązku alimentacyjnego oraz za przestępstwo znęcania się, popełnione w warunkach recydywy – podsumowuje A. Długosz.

Erka/KPP Jarosław