Najmłodsi zatańczyli w amfiteatrze

W sobotę, 1 czerwca, w amfiteatrze na Gackiej Górce odbył się II Przegląd Dziecięcych Zespołów Tanecznych „Majdaneczek” połączony z Gminnym Dniem Dziecka.

 

Uroczystego rozpoczęcia imprezy dokonał wójt Łukasz Pieniążek, który przywitał wszystkich zgromadzonych słodkościami. Następnie głos w imieniu starosty przeworskiego Dariusza Łapy zabrał członek Zarządu Powiatu Przeworskiego Tomasz Huc.

W konkursie udział wzięło 12 grup przedszkolnych z terenu gminy Gać, Markowej i Przeworska. Po prezentacjach tanecznych jury w składzie: Barbara Lew, Bożena Siwiecka i Lucyna Skawina odczytało protokół konkursu. I miejsce przyznano grupom: „Pszczółki” z Przedszkola nr 2 w Markowej, „Aniołki Dobroci” z Niepublicznego Przedszkola Sióstr Służebniczek w Gaci oraz „Biedroneczki” z SP w Dębowie. II miejsce zajęli: grupa „Gacoczki” z GOK w Gaci, zespół taneczny „Biedronki” z Niepublicznego Przedszkola CiuciuBabka z Przeworska oraz zespół taneczny z klasy 0 ze Szkoły Podstawowej w Dębowie

Na III znaleźli się: grupa „Jeżyki” z Przedszkola nr 2 w Markowej; grupa „Motylki” i „Żabki” ze Szkoły Podstawowej w Gaci oraz grupa „Krasnoludki” ze Szkoły Podstawowej w Dębowie. Wyróżnieni zostali: Grupa „Wesołe promyczki” z SP w Białobokach; grupa starsza i młodsza z Przedszkola nr 1 w Markowej oraz zespół taneczny „Flexi mini” z MOK w Przeworsku. Wszyscy laureaci zostali nagrodzeni pamiątkowym dyplomem i słodyczami.

Organizatorami przeglądu byli Bibliotek Publiczna Gminy Gać i Gminny Ośrodek Kultury w Gaci.

DP/UG Gać