Nagrodzono najlepsze grupy teatralne

W środę, 18 maja w Jarosławskim Ośrodku Kultury i Sztuki odbył się Jubileuszowy XXX Przegląd Szkolnych Form Teatralnych – Kacperek.

 

Na scenie zaprezentowały się grupy teatralne ze szkół oraz ośrodków kultury. Najlepszym zostały wręczone nagrody: Złote, Srebrne i Brązowe Trzewiczki Szczęścia oraz Nagroda Specjalna – „Jarosławski Kacperek 2022”.

Grand Prix „Jarosławskiego Kacperka 2022” otrzymał Młodzieżowy Teatr Małych Form „Ferment” z Miejskiego Ośrodka Kultury w Dębicy za spektakl „Razem” w reż. Dominiki Migoń-Madury. „Złote Trzewiczki Szczęścia” trafiły do Teatru Grymas z Ośrodka Działań Teatralnych Anety Adamskiej-Szukały z Rzeszowa, za spektakl „5 minut” w reż. Macieja Szukały. „Srebrne Trzewiki Szczęścia” powędrowały do „Muzy z Jedenastki” z SP   nr 11 w Jarosławiu za spektakl „Mucha samochwała” w reż. Iwony Kudyby, a „Brązowe Trzewiki Szczęścia” do „Gafy” Gminnej Aktorskiej Formacji Artystycznej z Gminnego Centrum Kultury w Miejscu Piastowym, za spektakl „Pszczółki” w reż. Sebastiana Jakubczyka.

Nagrodę otrzymał także Teatr „Diamentowa dwunastka” z SP Sióstr Niepokalanek w Jarosławiu za spektakl „ Czerwony Kapturek” w reż. Eweliny Polak oraz Teatr 2 Maski z SP w Urzejowicach za spektakl „Dziady cz. II” w reż. Wioletty Gembalskiej.

Wyróżniony został Zespół Teatralny „Tadam” z SP w Szówsku za spektakl „O królewiczu, który nauczył się wypowiadać magiczne zaklęcie w reż. Aliny Kubiszyn.

Opr. EK, fot. JOKiS.