Na ulicach miast i wsi czuć już atmosferę świąt

W niedzielę, 6 grudnia w wielu miejscach powiatu jarosławskiego oraz przeworskiego po raz pierwszy rozbłysło oświetlenie świąteczne.

 

Na przełomie listopada i grudnia samorządy miast i gmin prowadziły przygotowania do świąt Bożego Narodzenia.

– Montaż świątecznej iluminacji na terenie miasta już się rozpoczął. W tym roku oświetlenie zostało wzbogacone o ponad 20 sztuk nowych latarniowców 3D (trójwymiarowych). Służby starają się przygotować oświetlenie tak, by zostało uruchomione z okazji Mikołajek 6 grudnia – informowała w ubiegłym tygodniu Iga Kmiecik, rzecznik prasowy Burmistrza Miasta Jarosławia.

Początkiem grudnia na sezon świąteczny gotowy był też Przeworsk.

– Ozdoby świąteczne zostały już zamontowane. Ich zaświecenie planujemy na 6 grudnia. Niestety w tym roku stan budżetu nie pozwala na zakup nowych ozdób – mówi Agnieszka Zakrzewska, sekretarz Miasta Przeworska.

W centralnych punktach miast i wsi zawieszone zostały lampki, a w niektórych miejscach stanęły choinki. Kolorowo zrobiło się m.in. w Radymnie, Pruchniku, Sieniawie czy Kańczudze, bowiem każdego roku zarówno gminy miejskie, jak i wiejskie dwoją się i troją by zachwycić swoich mieszkańców. Niewątpliwie największą radość sprawiają najmłodszym.

 

EK, fot. UM