Na pielgrzymkowym szlaku

Ruszyła 41. Przemyska Archidiecezjalna Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę. Podobnie jak w ubiegłym roku ma formę sztafetową.

 

W niedzielę, 4 lipca na szlak wyruszyli pielgrzymi z Jarosławia i Radymna. Grupa św. Józefa wybrała się w trasę po wspólnej modlitwie w kościele pw. św. Wawrzyńca, której przewodniczył abp Adam Szal, metropolita przemyski. Tego dnia swoje pielgrzymowanie rozpoczęła także grupa św. Brata Alberta z Jarosławia, która zwykle swój marsz rozpoczynała następnego dnia. Jednak w tym roku z racji formy sztafetowej pielgrzymki zmieniła datę rozpoczęcia. Razem z jarosławską grupą rekolekcje w drodze zainaugurował bp Krzysztof Chudzio.

Natomiast we wtorek, 6 lipca na Jasną Górę wyruszyli pielgrzymi z Przeworska. Grupa św. Rafała zgromadziła się na uroczystej Mszy św. bazylice pw. Ducha Świętego. Pierwsze kilometry z pątnikami pokonali przedstawiciele władz.

Pielgrzymi dotrą na Jasną Górę w czwartek, 15 lipca. Ich zmagania można śledzić na stronie internetowej Archidiecezji Przemyskiej oraz za pośrednictwem Radia Fara. Istnieje także możliwość duchowego oraz modlitewnego uczestnictwa w tym wydarzeniu.

 

EK, fot. Archidiecezja Przemyska (2), UM Przeworsk (1)