Na budowie kortu tenisowego

W ubiegłym tygodniu mieliśmy okazję odwiedzić będący właśnie w trakcie budowy pierwszy w powiecie kryty kort tenisowy powstający przy Szkole Podstawowej im. Ignacego Solarza w Gaci.

 

Skąd pomysł na kort tenisowy? Jak opowiada wójt gminy Gać, Grażyna Pieniążek, od początku stara się systematycznie uzupełniać infrastrukturę sportową w gminie. Przy trzech szkołach powstały już otwarte boiska. W czwartej szkole, szukając pomysłu skąd by można było uzyskać dofinansowanie, padło na kryty kort tenisowy.

Nasze dzieci zasługują na to, by korzystać z nowoczesnego kompleksu sportowego. Kort, było to coś innego niż boisko, czy hala. Był czas, że hale przy szkołach powstawały jak grzyby po deszczu. Stwierdziliśmy więc, czemu nie? – mówi G. Pieniążek.

Budowa kortu finansowana jest metodą 50/50. Blisko 800 tys. zł Gmina pozyskała z Ministerstwa Sportu. Kort o powierzchni 535 m2, z poliuretanową nawierzchnią na podbudowie asfaltowej, będzie posiadał boczne kurtyny, które w ciepłe dni będzie można rozsunąć i grać nawet w czasie deszczu, bo kort będzie chroniony dachem. W międzyczasie szkoła wzięła udział też w ogólnopolskim programie „Dzieciaki do rakiet” sponsorowanej przez bank BNP Paribas.

Zaangażowali się wszyscy: nauczyciele, rodzice, uczniowie i udało się. W głosowaniu internetowym zajęliśmy 8. miejsce w kraju. Zdobyliśmy 20 zestawów rakiet, 4 siatki treningowe, 40 piłeczek i 4 komplety znaczników. Ponadto dwóch wuefistów zostało przeszkolonych i jako instruktorzy tenisa ziemnego będą mogli uatrakcyjnić lekcje wychowania fizycznego oraz rozwijać umiejętności i pasje uczniów na zajęciach pozalekcyjnych – dodaje Wójt.

Sprzęt szkoła otrzymała na początku czerwca. Budowa kortu powinna zostać zakończona na przełomie lipca i sierpnia, tak by został on oddany do użytku wraz z początkiem roku szkolnego. Jak zapewnia Wójt, kort przez pół dnia będzie czynny dla uczniów, ale później będą mogli korzystać z niego też mieszkańcy.

DP