Muzyka połączyła pokolenia

W niedzielę, 30 czerwca, przy Domu Strażaka w Sieteszy odbył się Festiwal Piosenki Biesiadnej i Ludowej pt. Muzyka łączy pokolenia”.

 

W programie znalazł się koncert Orkiestry Dętej OSP w Sieteszy, piosenki biesiadne i ludowe w wykonaniu kół gospodyń wiejskich z terenu Miasta i Gminy Kańczuga, występy

uczestników z Dziennego Domu Seniora w Lipniku oraz Środowiskowego Domu Samopomocy w Łopuszce Wielkiej, a także piosenki ludowe w wykonaniu uczniów Szkoły Podstawowej w Sieteszy. Dla najmłodszych przygotowano plac zabaw i dmuchańce, a wszyscy mogli posilić się podczas degustacji wyrobów kulinarnych przygotowanych przez KGW. Na zakończenie odbyła się zabawa taneczna pod grzybkiem.

W wydarzeniu wzięli udział m.in. burmistrz Miasta i Gminy Kańczuga Andrzej Żygadło, przewodniczący Rady Miejskiej w Kańczudze Łukasz Skóra, starosta przeworski Dariusz Łapa, przewodnicząca Rady Powiatu Przeworskiego Katarzyna Balawender oraz wiceprzewodniczący Rady Powiatu Przeworskiego Jerzy Solarz.

Organizatorami festiwalu byli: Miasto i Gmina Kańczuga, KGW w Sieteszy i Rada Sołecka w Sieteszy przy współpracy z OKMiG Kańczuga i OSP w Sieteszy.

DP/UMiG Kańczuga